موج

اخطاریه اداره کل هواشناسی هرمزگان؛

از 16 تا 20 آذر ماه درسطح استان هرمزگان، رگبار قابل ملاحظه باران با احتمال تگرگ، آبگرفتگی معابر، سیلاب ی شدن مسیل ها و رودخانه ها، تندباد لحظه ای و مواج شدن دریا پیش بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، پیرواطلاعیه ی شماره 39 مورخ 13 آذر اداره کل هواشناسی هرمزگان، از 16 تا 20 آذر ماه درسطح استان، رگبار قابل ملاحظه باران و رعدوبرق با احتمال تگرگ، آبگرفتگی معابر، سیلاب ی شدن مسیل ها و رودخانه ها، تندباد لحظه ای و مواج شدن دریا پیش بینی می شود.

توصیه می شود از تردد درحاشیه رودخانه هاو مناطق مرتفع خودداری شود و تمهیدات لازم در تردد دریایی صورت پذیرد.

بنا بر گزارش اداره کل هواشناسی هرمزگان، طی ساعات بعدازظهر امروز شاهد شروع ناپایداری های جوی در مناطق دریایی استان خواهیم بود.

گفتنی است؛ در ساعات بعدازظهر و شب در جزایر غربی استان و به تدریج در تنگه هرمز و نقاطی از دریای عمان افزایش ابر، رگبار باران و رعد وبرق و طی ساعاتی وزش باد نسبتا شدید جنوب شرقی پیش بینی می شود.

سامانه ناپایدار بارشی طی ساعات پایانی امشب و همچنین روز یکشنبه در اکثر نقاط استان سبب بارندگی خواهد شد و آبگرفتگی معابر عمومی، به ویژه در مناطق شرقی استان پیش بینی می شود.

طبق همین گزارش، این سامانه بارشی تا روز دوشنبه تاثیر گذار خواهد بود و مجددا روز سه شنبه با تزریق رطوبت از مناطق دریایی شاهد رگبار و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد، خصوصا در مناطق دریایی و جزایر استان خواهیم بود که مقدار بارش قابل ملاحظه پیش بینی می شود.

شایان ذکر است؛ طی این مدت دریا با بادهای جنوب شرقی نسبتا مواج است که توصیه می شود تمهیدات لازم در خصوص تردد های دریایی صورت گیرد.

طبق پیش بینی وضعیت جوی و دریایی هرمزگان، از لحاظ دمایی در برخی نقاط شاهد افزایش نسبی دمای کمینه خواهیم بود 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها