موج

برگزیده اساتید جشنواره قرآن و عترت از دانشگاه تهران در گفتگوی اختصاصی با موج

برگزیده نخست بخش آوایی رشته سخنوری با اشاره به اینکه قرآن کتاب بشریت و راهنمای بشریت است، از توجه به قرآن به هر بهانه ای سخن گفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت به میزبانی همدان برگزار شد؛ با برگزیدگان  این جشنواره که در سه رده کارکنان، اساتید و دانشجویان، بودند به گفتگو نشستیم؛

قرآن همدان

محمد حسین نیک نام، رتبه نخست آئین سخنوری گروه اساتید در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه وزارت کشور در گفتگوی اختصاصی با موج با اشاره به اینکه از دانشگاه علوم پزشکی تهران در بخش اساتید در این جشنواره شرکت کرده است، گفت: این جشنواره ها مطرح شدن دوباره قرآن، در فضایی که ایجاد شده است، به وجود می آورند.

نیک نام با بیان اینکه نیاز داریم  قرآن را به هر بهانه ای مورد توجه قرار دهیم، ابراز کرد: بهترین بهانه ها برای توجه به قرآن، برگزاری جشنواره های قرآنی است.

قرآن همدان 1

وی افزود: برگزاری جشنواره ها در سطوح مختلف ارزشمند است، فضای دانشگاه از طبقات و حوزه های مختلف برگزار شده است و این جشنواره کمک می کند تا از همه فضای موجود بهره گرفته شود؛ جشنواره های قرآنی هر سال با توان بیشتری برگزار می شود.

وی ادامه داد: بزرگترین گنجینه معنوی در دسترس بشر قرآن است و مسلمانان دارای این نعمت هستند که قرآن راهنمای آن ها است و البته این کتاب راهنمای بشریت است.

نیک نام با اشاره به اینکه باید ارتباط و اتصال این اقیانوس معنویت همواره مورد توجه قرار گیرد، عنوان کرد: البته ارتباط جوانان با قرآن باید از سنین پایین و از خانواده آغاز شود؛

حفظ قران خیلی ارزشمند است، البته تمام اینها مقدمه تدبر در قرآن کریم است و شروع فهم قرآن است.

رتبه نخست آئین سخنوری گروه اساتید در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه وزارت کشور افزود: انسان ها به هر بهانه ای و از جمله جوانان باید به قرآن متصل شوند و به هر میزان که با قرآن مانوس باشند معنویت در ان ها رسوخ پیدا می کند.

قرآن همدان 2

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها