موج
کدخبر : ۲۸۸۷۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-288796

موج گزارش می دهد:

سومین نشست خبری استاندار اردبیل، اکبر بهنامجو صبح امروز شنبه در سالن شهید رجایی استانداری اردبیل با حضور خبرنگاران و ادمین های فضای مجازی بعد از 10 ماه برگزار شد.

 به گزارش خبر گزاری موج اردبیل، اکبر بهنامجو هفت آبان سال 96 از سوی وزارت کشور بعد از کش و قوس های فراوان به عنوان استاندار اردبیل معرفی شد. قبل از ورود بهنامجو به استان اردبیل دوستان نزدیک او در خبرگزاری ها مصاحبه های مختلفی با او انجام داده و تلاش آنها این بود که بهنامجو را فردی رسانه ای معرفی کنند.

فرزاد قلندری در 26 آذرماه سال 96 از سوی اکبر بهنامجو به عنوان مشاور و مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری اردبیل منصوب شد. وی 19 ماهی که در سمت روابط عمومی  فعالیت کرد نتوانست ارتباط خوبی را با رسانه های آنلاین و مکتوب استان اردبیل برقرار کنند و در اطلاع رسانی  شاهدضعف های بسیاری بودیم.

این کم کاری های موجود در این حوزه حساس باعث شد استاندار اردبیل در یک تیرماه امسال غلامحسین غاربی یکی از پیشکسوتان مطبوعات استان اردبیل را به عنوان  مسئول روابط عمومی استانداری اردبیل منصوب کند. غاربی یکی از چهره های فعال در حوزه رسانه ای استان است وی مدیر مسئول هفته نامه آرتا می باشد و پیش از این سمت به عنوان مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل مشغول بود.

برگزاری نشست خبری استاندار با رویکرد جدید

سومین نشست خبری استاندار اردبیل پنج شنبه 27 تیرماه از طریق سامانه پیامکی استانداری اردبیل اطلاع رسانی شده بود نشست خبری این بار متفاوت تر از گذاشته برگزار شد در نشست های خبری گذشته خبرنگاران به صورت گزینه ای دعوت می شوند و به هیچ وجه ادمین های فضای مجازی و منتقدان اجازه حضور در این مراسم را نداشتند اما مدیریت جدید روابط عمومی استانداری اردبیل با رویکرد جدید، تمامی فعالان رسانه و فضای مجازی را به این نشست دعوت کرد که این موضوع توجه همگان را به خود جلب کرد.

تاخیر استاندار و معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی در نسشت خبری

 نشست خبری مقرر بود که ساعت 11:30 برگزار شود ولی استاندار اردبیل با 10 دقیقه تاخیر و بهروز ندایی معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل با 40 دقیقه ای وارد جلسه شد.

 یکی از نکات جالب این  نشست حضور معاونین استاندار اردبیل جلسه بود که اگر خبرنگاران هر گونه سوال در آن حوزه داشتند باشندمعاونین جواب بدهند ولی از سوی خبرنگاران هیچ سوالی از معاونین  نشد.

 حدود 80 نفر از اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی حضور داشتند که تا ساعت 12:30 با یک ساعت تاخیر فعالان این حوزه وارد جلسه می شوند و هیچ گونه محدودیتی برای ورود خروج  وجود نداشت.

به دلیل اینکه استانداری اردبیل بعد از 10 ماه سومین نشست خبری خود را برگزار می کرد زمان جلسه دو ساعت و30 دقیقه طول کشید و حالت فرسایشی به خود گرفت از چهره خبرنگاران خستگی و بی حوصلگی مشخص بود در این مدت اکبر بهنامجو به تمامی سوالات خبرنگاران به صورت دقیق و کارشناسی پاسخ داد و این مراسم بدون هیچ گونه حاشیه ای به پایان رسید.

یکی از نکات ضعف استانداری اردبیل به گفته کارشناسان بی توجهی به اطلاع رسانی و ارتباط نزدیک با اصحاب رسانه بود که  بهنامجو بعد از 20 ماه فعالیت خود در استانداری به این نتیجه رسید  که روابط عمومی  نقش کلیدی دارد و نمی توان به سادگی از این حوزه عبور کرد شاید اگر پیشتر در انتخاب روابط عمومی اول  توجه می کرد می توانست در اطلاع رسانی در افکار عمومی گام مثبتی بردارد و شاهد حاشیه های مختلف نباشد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها