دبیر ستاد اربعین استان همدان از ثبت نام 34 هزار همدانی در سامانه سماح خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مهرداد نادری فر، دبیر ستاد اربعین استان همدان ظهر امروز در ستاد اربعین استان همدان ضمن اشاره به ثبت نام 34 هزار همدانی در سامانه سماح، اظهار داشت: سال گذشته در همدان علاوه بر ستاد استانی، ستادهای شهرستانی با 11 کمیته شکل گرفت، افزود: اقدامات و هماهنگی‌های صورت گرفته در بین مسئولان سبب شکل گیری 46 ایستگاه صلواتی در استان شد که تمامی آنها به صورت مردمی اداره شدند.

 

ثبت نام 34 هزار همدانی در سامانه سماح

دبیر ستاد اربعین استان همدان با اشاره به اینکه سال گذشته 12 موکب از سوی استان در کربلا برپا شد، گفت: سال گذشته با ایجاد کنسولگری کشور عراق در همدان، برای اولین بار 32 هزار نفر در استان همدان موفق به اخذ ویزا شدند.

وی با اعلام اینکه سال گذشته 34 هزار همدانی برای شرکت در اربعین در سامانه سماح ثبت نام کردند، ابراز کرد: سال گذشته به ابتکار ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین استان سامانه 3138 امداد زائر راه‌اندازی شده که توانست خدمات گسترده‌ای را به زائران ارائه دهد.

نادری فر عنوان کرد: علاوه بر اینکه توانستیم روزانه 170 هزار زائر را اطعام داده و فضای اسکان برای 20 هزار زائر را فراهم کنیم، حجم گسترده‌ای از مردم نیز به صورت خودجوش برای میزبانی از زائران اعلام آمادگی  کردند.

وی با اعلام اینکه ساختار ستاد اربعین در استان امسال نیز همانند سال گذشته است، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال 2 میلیون زائر از استان همدان برای شرکت در اربعین حسینی عبور کنند.

دبیر ستاد اربعین همدان افزود: امسال نیز همانند سال گذشته زائران همدانی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی باید از مرز مهران عبور کنند هرچند در صورت باز شدن مرز خسروی تردد از این مسیر انجام می‌شود.       

وی درباره وضعیت اخذ روادید نیز بیان کرد: امسال با توافقات صورت گرفته تنها مبلغ روادید برداشته شده است و زائران باید همچون سال گذشته روادید را از کنسولگری اخذ کنند.

نادری فر درباره وضعیت فعالیت استان در عراق نیز ابراز کرد: همچون سال گذشته 12 موکب از استان همدان در شهر کربلا مستقر می‌شوند تا به زائران اربعین حسینی خدمت‌رسانی کنند.