موج
کدخبر : ۲۸۰۶۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-280614

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان:

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان، گفت: این استان در خصوص وقوع سیلاب از ریسک بالایی برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، رضا میرزایی، گفت: کشور ایران از نظر تعدد وقوع سیلاب جزو کشورهای متوسط جهان است اما برخی استان‌های کشور از جمله استان لرستان در زمینه سیلاب از ریسک بالایی برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان، افزود: متاسفانه در سال های گذشته در خصوص وضعیت سیل خیزی و میزان خسارات سیل در لرستان به خوبی اطلاع رسانی نشده و بانک اطلاعاتی در این خصوص وجود ندارد.

وی ادامه داد: استان لرستان دارای 130 رودخانه دائمی و فصلی به طول حدود ۹ هزار کیلومتر است که به لحاظ قرار گیری در زاگرس میانی، شرایط اقلیمی و میانگین بالای بارش‌های سالیانه یکی از استان‌های سیل خیز با ریسک بالاست.

بانک اطلاعاتی در خصوص سیلاب های لرستان وجود ندارد

میرزایی اضافه کرد: در سال‌های گذشته در خصوص وضعیت سیلخیزی، تعداد و خسارات وقایع سیلاب لرستان به خوبی اطلاع رسانی نشده است و متأسفانه بانک اطلاعاتی از تعداد خسارت‌ها سیلاب‌های گذشته در استان موجود نیست.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: شهرستان پلدختر به لحاظ قرار گیری در خروجی استان لرستان، سیل خیزترین شهرستان استان و شهرستان خرم‌آباد در مرحله دوم سیل خیزی قرار دارد.

میرزایی افزود: در لرستان اکثر رودخانه‌ها دائمی و پرآب و آسیب‌ پذیر از مراکز شهری و روستاهای پرجمعیت عبور می‌کنند و نیاز به ساماندهی دارند که وظیفه شهرداری‌ها و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

برخی مجوزها بدون استعلام از آب منطقه ای لرستان صادر شده است

وی ادامه داد: در بسیاری از موارد ساخت و سازها در حریم و بستر سیلابی رودخانه، و بدون اخذ استعلام از شرکت آب منطقه‌ای در داخل شهرها و روستاها صورت گرفته و برای آنها سند نیز صادر شده است که در سیل اخیر به شدت دچار آبگرفتگی و تخریب شدند.

حریم رودخانه کشکان تعیین شد

رضا میرزایی بیان کرد: حد بستر و حریم رودخانه کشکان و سرشاخه‌های آن توسط شرکت آب منطقه‌ای لرستان تعیین شده و نقشه‌ها پس از سیل لرستان جهت بازسازی مناطق سیل زده در اختیار مدیریت بحران، مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها