موج
کدخبر : ۲۷۸۲۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-278229

علی فتحی تکذیب کرد؛

علی فتحی با اشاره به کاشت 2هزار و 500 اصل درخت در اردوگاه فجر , قطع 140 درخت در این اردوگاه را تکذیب کرد.

علی فتحی روز دوشنبه در بازدید از اردوگاه فجر اظهار داشت: در اطلاعات به دست آمده و شواهد موجود، بیش از 2 هزار و 500 اصل درخت در این اردوگاه کاشته شده است که نزدیک به یک هزار و 500 درخت، درخت گردو است.

وی با اشاره به اینکه وسعت باغ این اردوگاه هشت هکتار است، اظهار داشت: چهار هکتار از این باغ بایر بوده که حالا با کاشت این درختان مردم همدان سال های آینده از اکسیژن تولیدی و سایه آن می توانند استفاده کنند.

فتحی عنوان کرد: 28 هزار متر لوله کشی با عمق 60 سانتی متر، به منظور آبیاری درختان این چهار هکتار به کار رفته که در نوع خود اقدام شایسته ای است.

وی با قدردانی از مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) برای این اقدام، افزود: با شنیدن شایعه قطع 140 اصل درخت در این اردوگاه شوکه شدیم، اما با حضور در این باغ، مشاهده میدانی از آن و بررسی اسناد موجود، به کذب بودن مطلب منتشر شده در فضای مجازی اطمینان پیدا کردیم.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان گفت: تا کنون بیش از پنج میلیارد ریال به منظور کاشت درختان جدید و اصلاح شبکه آبیاری باغ این اردوگاه توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) هزینه شده است.

 

رسانه ها اقدام به انتشار اطلاعات کذب نکنند

وی تاکید کرد: رسانه ها دقت کنند برخی از افراد سود جو، با حاشیه سازی در خصوص قطع درختان کهنسال این اردوگاه، اقدام به انتشار اطلاعات کذب نکنند.

فتحی تاکید کرد: از همه مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی استان درخواست داریم تا با کاشت درخت در مجموعه ادارات خود، به حفظ محیط زیست کمک کنند.

اردوگاه فجر همدان یکی از 10 اردوگاه برتر کشور، متعلق به کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان است که هر سال در فصل تابستان با ارائه برنامه‌های متنوع فرهنگی، تربیتی و آموزشی اوقات فراغت دانش آموزان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) را فراهم می کند.

این باغ که در منطقه اعتمادیه شهر همدان قرار دادشه و با 2 کلبه چوبی تاریخی، بیش از 100 سال قدمت دارد و پس از انقلاب به کمیته امداد امام خمینی (ره) استان واگذار شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها