موج
کدخبر : ۲۷۶۴۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-276454

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان:

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان، از بهره مندی سالانه 200 روستای استان از طرح های توسعه اقتصادی و اشتغالزایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، علی هادی چگنی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان، گفت: سالانه 200 روستای استان لرستان از طرح های توسعه اقتصادی و اشتغالزایی بهره مند می شوند.

وی، افزود: بر اساس ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه، اشتغالزایی و توسعه اقتصادی به استان ها ابلاغ شده که سهم لرستان از این تعداد سالانه 200 روستا است.

ماندگاری روستائیان در روستاها تابع شرایط مختلفی است

چگنی، ادامه داد: برای ماندگاری روستائیان در روستاها، تنها تامین زیرساخت های رفاهی و خدماتی کافی نیست بلکه باید شرایط ایجاد اشتغال و کسب درآمد نیز فراهم شود. لذا طی 2 سال گذشته، تسهیلات اشتغال روستایی در استان پرداخت شده اما برنامه چندان مدونی در این راستا وجود نداشته که تلاش شده برای سال آینده، برنامه های راهبردی تدوین و پس از آن نسبت به تخصیص اعتبار اقدام شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان، گفت: طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی با در نظر گرفتن عواملی همچون وجود زیرساخت ها، اجرای طرح هادی است و اولویت با روستاهای هدف گردشگری و تعداد بیش از 20 خانوار اجرا می شود.

تا پایان سال 97، حدود یک هزار قرارداد تسهیلات اشتغال روستایی منعقد شده است

وی، تصریح کرد: در مجموع تا پایان سال گذشته حدود یک هزار قرارداد تسهیلات اشتغال روستایی در استان لرستان منعقد و تمامی این طرح ها بررسی شده است.

علی هادی چگنی افزود: در این راستا انحراف ریالی تسهیلات 6.5 درصد و انحراف تعداد طرح ها نیز 14 درصد بوده که طرح های مشکل دار شناسایی شده و متخلفان از جمله متقاضی، بانک و یا دستگاه اجرایی به دادستان و دادگاه تخلفات اداری معرفی شده اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها