موج
کدخبر : ۲۷۳۲۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-273238

نائب رئیس شورای شهر اردبیل:

نائب رئیس شورای شهر اردبیل گفت: حضور سرمایه‌گذاران متعدد در شورابیل به عنوان منطقه نمونه گردشگری به احیا و توسعه همه جانبه منطقه منجر خواهد شد.

حبیب فتحی گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج اردبیل اظهار کرد: زمانی که صحبت از سرمایه‌گذاری و حضور آنها در اجرای پروژه‌های متعدد عمرانی و خدماتی می‌کنیم باید ما نیز تمام موانع پیش روی آنها را رفع کنیم تا سرمایه‌گذاران با فراغ بال بیشتر و تلاش مضاعف بتوانند پروژه‌های خود را اجرایی و عملیاتی کنند.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذار پروژه زیپ لاین با دوچرخه سابقه عملیاتی کردن پروژه را در دربند هیر و مشگین‌شهر دارد و قطعا در مدت 14 سال بهره‌برداری از آن سعی خواهد کرد خدمات شایسته‌ای را به هموطنان ارائه کند.

نائب رئیس شورای شهر اردبیل افزود: به جای آنکه شورابیل را خالی از پروژه‌های گردشگری جذاب و سودآور کنیم بهتر است با یک یک دوراندیشی و حتی تصمیم‌گیری‌ها به نفع شهرمان سعی کنیم از سرمایه‌گذاران به هر شکل ممکن حمایت کرده تا خروجی کار آنها منجر به توسعه همه جانبه شهر و دیارمان شود.

فتحی بیان کرد: هم اعضای شورای شهر و هم مجموعه شهرداری مصمم و علاقمند هستند تا در جذب سرمایه‌گذاران بستری خوب برای توسعه شهر اردبیل به ویژه در منطقه شورابیل فراهم آورند که در سال جدید با انرژی مضاعف در این حوزه برنامه‌ریزی‌ها و کارها انجام خواهد شد.

سرمایه‌گذاران ما با شورابیل و اجرای پروژه‌های متعدد غریبه نیستند

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاران ما نه تنها با شورابیل و اجرای پروژه‌های متعدد غریبه نیستند بلکه قرار است در پروژه جدید به نام زیپ لاین با دوچرخه در یک ارتفاع 400 متری از بالای دریاچه شورابیل زیپ لاین اجرایی و عملیاتی شود تا هموطنان و مسافران و گردشگران از این پروژه استفاده کنند.

نائب رئیس شورای شهر اردبیل از شهردار اردبیل خواست؛ تا همچون عمده پروژه‌های گردشگری نسبت به محوطه‌سازی و زیباسازی فضای اجرای این پروژه تلاش مضاعف کنند تا در بهترین شرایط زیپ لاین عملیاتی و اجرایی شود.

فتحی در مورد اجرای دومین مسیر سلامت در اردبیل برای دوچرخه‌سواری ضرورت ایمن‌سازی در محدوده این مسیر را یادآور شد و تصریح کرد: باید کار را با نهایت دقت و ظرافت و با یک آینده‌نگری همراه با تعیین ایستگاه‌ها و محل نگهداری دوچرخه‌ها به انجام رساند تا مشکلی از بابت بهره‌برداری همشهریان از این پروژه به وجود نیاید.

وی افزود: اجرای این پروژه‌ها به روش BOT که در نهایت در فاصله زمانی 14 تا    15 سال اصل سرمایه‌گذاری‌ها به خود شهرداری بازمی‌گردد اقدام و حرکت مناسبی است که قطعا با یک برنامه‌ریزی و دوراندیشی می‌توان در این زمینه موفق عمل کرد.

نائب رئیس شورای شهر اردبیل حفظ کاربری فضای سبز و عدم واگذاری و تغییر آن را به سایر کاربری‌ها نامناسب خواند و گفت: باید در تفکیک و واگذاری اراضی به کارکنان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از یک هکتار زمین واگذاری میزان فضای سبز و کاربری بهداشتی مشخص شود تا مشکلی از بابت کاهش و یا تعدیل سرانه فضای سبز نداشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها