موج
کدخبر : ۲۶۹۲۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269235

رئیس پلیس راهور کرمانشاه:

سرهنگ فضل‌الله شیری گفت: از وقوع ۳۲۴۰ فقره تصادف درون‌شهری کرمانشاه در سال گذشته 58 درصد تصادفات فوتی مربوط به‌تصادف وسیله نقلیه با عابر پیاده بوده که 44 درصد آن در خیابان‌های اصلی رخ‌داده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس پلیس راهور کرمانشاه بیشترین علت مرگ‌ومیر در تصادفات درون‌شهری کرمانشاه را ضربه به سروصورت عنوان کرد و ابراز داشت: از مجموع فوتی‌های امسال ۶۱ نفر به علت ضربه به سروصورت جان خود را از دست دادند که علت آن‌هم مربوط به‌سرعت زیاد، ضعف استاندارد وسایل نقلیه و عدم استفاده از کلاه و کمربند ایمنی از طریق پلیس راهور کرمانشاه مربوط می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کرمانشاه از ثبت 917 هزار و 322 فقره تخلف رانندگی و تخلف 743 هزار و 675 برگ جریمه دریازده ماه امسال در کرمانشاه خبر داد و خاطرنشان ساخت: عدم توجه به جلو با سهم ۳۰ درصدی، عدم رعایت حق تقدم با سهم ۲۰ درصدی و عدم رعایت فاصله طولی با سهم هشت‌درصدی بیشترین علت تصادفات درون‌شهری کرمانشاه در سال جاری تشکیل داده‌اند.

وی بابیان این مطلب که جرائم برگ جریمه نسبت مدت مشابه سال گذشته ا 24 درصد افزایش داشته که 75 درصد آن مربوط به شهر کرمانشاه است، خاطرنشان ساخت: بیش از 300 جلد گواهینامه دریازده ماهه امسال ضبط‌شده است که از این تعداد 217 جلد به خاطر نمره منفی و 84 جلد به خاطر تست سلامت روان و جسم به‌خصوص در بحث اعتیاد مواد مخدر بوده است.

شیری در ادامه با اشاره به افزایش ترافیک شهری در روزهای پایانی سال، اظهار داشت: طرح ویژه پلیس راهور در دو مرحله از 15 اسفند شروع‌شده که تا 25 اسفند ادامه خواهد داشت و مرحله دوم این طرح نیز از ۲۵ اسفند آغازشده و تا 17 فروردین‌ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

رئیس پلیس راهور کرمانشاه با تأکید بر عدم تناسب معابر شهری با تعداد خودروهای موجود، گفت: در حال حاضر ۳۲۴ هزار و ۸۱۱ خودرو با پلاک کرمانشاه (19 و 29) داریم و این در حالی است که معابر موجود جوابگوی این تعداد خودرو نیست که عمدتاً گذر بیشتر این خودروها هم به شهر کرمانشاه می‌افتد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها