موج
کدخبر : ۲۶۹۲۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269218

رئیس شورای فرهنگ عمومی کردستان:

رئیس شورای فرهنگ عمومی کردستان با بیان اینکه جلوگیری از اسراف از دستورات اکید دین مبین اسلام است، گفت: فاصله گرفتن از مسائل دینی و اسلامی در جامعه امروز باعث پیش آمدن مشکلات اقتصادی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی پیش از ظهر امروز (19 اسفند) در نودوششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان در سنندج اظهار کرد: فرهنگ زیربنایی مسائل اقتصادی، اجتماعی و امنیتی است و اگر فرهنگ اصلاح شود، بسیاری از مشکلات جامعه حل می شود.

وی با بیان اینکه مسئولان در قبال فرهنگ عمومی جامعه وظیفه سنگینی دارند، عنوان کرد: اگر اهمیت بخش فرهنگ را می دانستیم با کارکردن در این حوزه بسیاری از مسائل را حل می کردیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کردستان ادامه داد: آدم تاسف می خورد کسانی که مسئولند و نمی دانند وقت شان را کجا می گذارند و کجا دستشان را بگذارند تا مشکل شان حل شود.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جنک تمام اعیار اقتصادی دشمن عنوان کرد: دشمن به صورت جدی در این جنگ وارد شده است و در حدود 380 نفر در رابطه با تحریم های اقتصادی ایران در امریکا تلاش و فعالیت می کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کردستان با بیان اینکه دشمن همه زورش را می زند تا با ایجاد جنگ روانی ما را شکست دهد، تاکید کرد: همه ما باید دستگاه های مختلف باید بدانیم مقابله با تهدیدات و جنگ دشمن یک جهاد است.

آیت الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: این جنگ را دشمن شروع کرده و هر دستگاهی باید به این سمت برود که با ایفای نقشش به درستی در این جنگ اقتصادی پیروز شویم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کردستان با بیان اینکه متاسفانه سرانه مصرف در کشور ما بالا است، اذعان کرد: با ارئه راهکارهای اصلاح الگوی مصرف می توان بسیاری از مسائل را حل کرد.

وی به اصلاح الگوی مصرف در حامل انرژی نیز اشاره و توصیه کرد: با فرهنگ سازی مصرف بهینه با استفاده از ابرازهای مختلف و بهره گیری از توان رسانه ها، دستگاه ها و فعالان فرهنگی و هنری می توان در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن صف آرایی کرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان همچنین گفت: لازم است تیم های اقتصادی هر روز جلسه داشته باشند و با بهره گیری از اساتید مسائل را بررسی و الگوهای درست را اجرا کنند و فرهنگ صرفه جویی را جایگزین فرهنگ مصرف شود.

آیت الله شاهرودی همچنین با تاکید بر اصلاح باورهای فرهنگی افزود: بخش از مشکلات در حوزه فرهنگی است و باید باورهایمان  اصلاح شود و باور درست جایگزین فرهنگ حال حاضر جامعه شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کردستان با بیان اینکه جلوگیری از اسراف از دستورات اکید دین مبین اسلام است، گفت: فاصله گرفتن از مسائل دینی و اسلامی در جامعه امروز باعث پیش آمدن مشکلات اقتصادی شده است.

وی خاطر نشان کرد: بایستی در فرهنگ استانداردسازی کنیم و با اهمیت دادن به آنچه به فرهنگ عمومی مردم مربوط می شود به اصل خود برگردیم و فرهنگ عمومی جامعه به این سمت و سو هدایت شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها