موج
کدخبر : ۲۶۸۶۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-268628

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان اعلام نمود:

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان اظهار داشت: این نهاد همچنین 2 هزار دانشجوی نیازمند که شاغل به تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور هستند را شناسایی کرده و با کمک خیرین در طول سال به شیوه های مختلف از این دانش آموزان و دانشجویان حمایت می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، هرسال در روزهای پایانی اسفند ماه  مراسم جشن نیکوکاری در سراسر کشور برگزار می گردد، امسال این آیین نمادین با شعار'عیدی برای همه'  امروز چهارشنبه با حضور مسئولان، والدین و دانش آموزان در دبستان دخترانه شهیده شهین مردوخی سنندج برگزار شد.

محمد رسول شیخی زاده با بیان اینکه امروز کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان با شناسایی بیش از 70هزار خانوار نیازمند وظیفه خود را انجام داده است، اظهار داشت: این نهاد برای کمک به این افراد و رفع نیازهای آنان نیاز به همکاری و مساعدت قشرهای مختلف دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان در این آیین گفت: نه تنها در جامعه ما بلکه در تمام کشورهای دنیا قشرهای ضعیفی وجود دارد که به هر دلیلی توانایی اداره زندگی خود را ندارند و کسانی که در کنار این قشر هستند نمی توانند نسبت به وضعیت همنوعان خود بی تفاوت باشند و احساس مسئولیت می کنند.

وی اظهار داشت: بی شک بدون متولی و بدون اینکه نیازمندان واقعی شناسایی شوند امکان کمک و مدد رسانی به این افراد وجود ندارد.

وی افزود: کمیته امداد امام(ره) در این زمینه واسطه بین مردم و نیازمندان است و کار شناسایی نیازمندان و فراهم کردن زمینه برای کمک به آنان را انجام می دهد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان یادآور شد: متولی کمک به نیازمندان همه مردم جامعه هستند و کمیته امداد فقط وظیفه تسهیل کردن راه کمک به آنان را انجام می دهد‌.

وی اظهار داشت: نیازهای خانواده های نیازمند فقط مسایل مادی نیست بلکه باید در همه سرفصل های کاری مربوط به خانواده ها برنامه داشته و کمک شود بخصوص در جاهایی که برنامه ها و آداب و رسومی برای این مهم وجود دارد به کمک نیازمندان بشتابیم.

شیخی زاده افزود: بر این اساس کمیته امداد امام خمینی امداد (ره) هر ساله با کمک خیرین و برکات جامعه اقدام به برپایی جشن های مختلف برای جمع آوری کمک به قشر نیازمند جامعه به شیوه های مختلفی می کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان افزود: خانواده های نیازمند شناسایی شده در زمینه های مختلف از جمله درمان، مسکن و تحصیل نیاز به کمک دارند.

وی در ادامه به دانش آموزان ‌و دانشجویان نیازمند شناسایی شده در استان اشاره کرد و گفت: امروزتعداد دانش آموزهای نیازمند شناسایی شده در استان بیش از هفت هزار نفر هستند.

شیخی زاده افزود: این نهاد همچنین 2 هزار دانشجوی نیازمند که شاغل به تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور هستند را شناسایی کرده و با کمک خیرین در طول سال به شیوه های مختلف از این دانش آموزان و دانشجویان حمایت می کند.

وی از دانش آموزان خواست در کنار تحصیل خود، تربیت اجتماعی و احساس مسئولیت نسبت به جامعه را نیز فرا گرفته به فکر محرومان باشند و آن را به درون خانواده ها و جمع های دوستانه خود منتقل کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان در ادامه ازبرپایی یک هزار و 771 پایگاه در سطح استان برای جمع آوری کمک های مردمی در جشن نیکوکاری خبر داد و گفت: یک هزار مورد از این پایگاه ها در مساجد، 700 مورد در مدارس، 21 مرکز نیکوکاری، 10 پایگاه توسط بسیج، 22 مورد نیز در مصلی های نماز جمعه دایر می شود.

وی افزود: از مجموع این پایگاه ها، 12 مورد ثابت و 6 مورد سیار نیز توسط کمیته امداد در سطح استان دایر می شود تا کمک های نقدی و غیرنقدی مردم برای نیازمندان در آستانه سال جدید را جمع آوری کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته حدود 20 میلیارد ریال کمک مردمی برای اقشار بی بضاعت جامعه در استان جمع آوری شد، افزود: با اقدامات و برنامه ریزی هایی که انجام شده پیش بینی می شود امسال کمک های مردم در این جشن با رشد قابل توجهی روبرو شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها