موج
کدخبر : ۲۶۸۳۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-268325

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند گفت: در بازسازی مناطق زلزله‌زده روستایی پیشرفت فیزیکی 93 درصد بوده اما با توجه به اینکه شرایط بازسازی در شهرها متفاوت است، میانگین پیشرفت واحدهای شهری به 70 درصد رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در آیین افتتاح 2500 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ابراز داشت: سرعت و موفقیت در بازسازی واحدهای مسکونی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه علاوه بر کمک‌های مداوم دولتی مدیون مشارکت خوب مردم در امر بازسازی است.

بازوند که در مراسم ویژه‌ای با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در روستای بی نهر سفلی بخش گهواره سخن می‌گفت، اظهار داشت: در زلزله 21 آبان سال گذشته 104 هزار واحد مسکونی در شهرستان‌های زلزله‌زده آسیب دیدند که از این تعداد 67 هزار واحد تعمیری و 37 هزار واحد احداثی بود.

وی بابیان این مطلب که تاکنون مرمت 61 هزار واحد تعمیری را به اتمام رسانده‌ایم و 25 هزار واحد احداثی نیز بازسازی‌شده است، خاطرنشان ساخت: طی برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده این امید می‌رود که تا سال 98 شاهد پایان کار بازسازی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه باشیم.

استاندار کرمانشاه ضمن تقدیر از مشارکت ویژه مردم در سرعت بخشیدن به بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، خاطرنشان ساخت: دولت به‌رغم تمام تنگناهایی که در بحث اقتصادی داشت، اما برای تأمین اعتبار بازسازی مناطق زلزله‌زده کم نگذاشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها