موج
کدخبر : ۲۶۷۹۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-267923

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد:

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: در زمان ثبت جهانی زیلو آیتم هایی مورد رصد قرارگرفته و سالیانه نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد به همین جهت باید در رونق این هنر صنعت و برند سازی در این حوزه اهتمام ورزید.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد رضا دهقان مهرجردی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در نشست شورای فرهنگ عمومی میبد به همگرایی و شور و اشتیاق وصف ناپذیر مردم میبد در زمان ارزیابی زیلوی میبد توسط ارزیابان جهانی اشاره کرد که تعجب ارزیابان را برانگیخته بود.

وی همچنین روند ثبت شهر میبد به عنوان شهر جهانی زیلو و تلاش های انجام شده برای آن را تشریح کرد و در ادامه گفت: در سه سال گذشته بیشتر کارهای انجام شده با محوریت فرمانداری شهرستان میبد توسط بخش خصوصی و با حمایت صندوق کارآفرین صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: در زمان ثبت آیتم هایی مورد رصد قرارگرفته و سالیانه نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد به همین جهت باید در رونق این هنر صنعت و برند سازی در این حوزه اهتمام ورزید.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد همچنین به اقدامات انجام شده ثبت نشان جهانی جغرافیایی زیلو که نوید آن را داده اند اشاره کرد و گفت: تحقق آن رشد صنعت زیلو در شهرستان میبد و ثبت زیلو منحصرا برای میبد در سطح جهان را به دنبال دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها