موج

معاون استاندار اردبیل خبر داد؛

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: میزان محصولات صادراتی اردبیل در 9 ماهه سال جاری با افزایش 111 درصدی مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل که پیش از ظهر امروز در  سالن همایش اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد، گفت: خوشبختانه در سفر اخیر معاون رئیس جمهور به استان اردبیل اعتبارات مناسبی به توسعه زیرساخت‌های استان اختصاص یافت ضمن اینکه در سال جاری نیز در حوزه توسعه صادرات اردبیل اقدامات مناسبی انجام یافته به طوری که در استان اردبیل با افزایش ۹۹ درصدی ارزش ریالی صادرات و هم چنین افزایش ۱۱۱ درصدی ارزش وزنی محصولات صادراتی در ۹ ماهه سال جاری مواجه بودیم.

عباس کریمی افزود: دغدغه اصلی دولت، ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری و سرمایه‌گذاری است که در این راستا با عمل به رهنمودهای اقتصاد مقاومتی شاهد توسعه و رونق تولید و اشتغال خواهیم بود که خوشبختانه برای توسعه اقتصادی استان اردبیل همدلی مناسبی بین مسئولان  وجود دارد.

مراحل نهایی اجرای 16 ناحیه صنعتی در اردبیل

معاون استاندار اردبیل تصریح کرد: استان اردبیل با توجه به موقعیت جغرافیایی خود بازار ورود به کشورهای همسایه در حوزه قفقاز است که باید از این پتانسیل به نحو احسن بهره برده و اقدامات مناسبی در راستای توسعه اقتصادی استان انجام داد، از همین رو اجرای ۱۶ ناحیه صنعتی در استان اردبیل مراحل نهایی خود را سپری می‌کند.

نظر معاون استاندار اردبیل در ارتباط با افزایش وزنی محصولات صادراتی اردبیل

وی عنوان کرد: در خصوص توسعه حوزه معدنی استان اردبیل و استفاده از پتانسیل موجود در استان در این حوزه و هم چنین جلوگیری از خام‌فروشی محصولات اقدامات مؤثری انجام شود.

کریمی گفت: تمامی مسئولان استانی و فعالان بخش خصوصی باید برای ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری همکاری‌های لازم را با یکدیگر داشته و به دنبال سرمایه‌گذاری شرکت‌های دولتی و نیمه‌دولتی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی کلان در سطح استان اردبیل باشیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها