طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راههای استان گیلان با اعتباری بالغ بر 8100 میلیون ریال و تحت پوشش قراردادن 83 باب مدرسه حاشیه راههای استان در حال اجرا می باشد.

 به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد رضا نازک کار، مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای گیلان گفت: در راستای ارتقای سطح دانش ترافیکی دانش آموزان مدارس حاشیه راههای استان که به لحاظ احتمال بروز حوادث ترافیکی در معرض خطر بیشتری هستند، طرح ایمن سازی مدارس امسال در 83 باب  مدرسه حاشیه راهها ی استان (در بخش آموزشی در مقطع ابتدایی و در بخش فیزیکی در همه مقاطع تحصیلی) در حال اجرا  می باشد.            

  مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای گیلان گفت :طرح مذکور در دو  بخش فیزیکی و آموزشی در مدارس منتخب حاشیه راهها انجام می پذیرد.

وی خاطر نشان نمود: در بخش آموزشی 55 باب مدرسه با 1100 میلیون  ریال  و در بخش فیزیکی 28 مدرسه با 7000میلیون ریال تحت پوشش قرار می گیرند.

نازک کار گفت:  از ابتدای اجرای طرح( سال 78) تاکنون بصورت تجمیعی  تعداد 1223 باب مدرسه دربخش آموزشی و  229 باب مدرسه در بخش فیزیکی ایمن سازی شده اند.

بیش از 5000 دانش آموز زیر پوشش  دوره های آموزش ترافیکی و ایمنی جاده ها

 نازک کار افزود: در سالجاری بیش از 5000 دانش آموز زیر پوشش  دوره های آموزش ترافیکی و ایمنی جاده ها قرار گرفته و نحوه صحیح تردد در شرایط مختلف جوی، نحوه پیاده وسوارشدن سرویس مدارس ،نحوه صحیح استفاده از دوچرخه و تشخیص علائم را از کارشناسان مربوطه فرا می گیرند و در بخش فیزیکی نیز مواردی نظیر نصب تابلو و کف نوشته، آشکارسازی محدوده مدارس و نقاشی دیوار محوطه مدارس با طرحهای دارای مفاهیم آموزشی ترافیکی به اجرا در می آید.

وی گفت:  اقلام مختلف کمک آموزشی همچون دفتر ،کیف مدرسه با نوار شبرنگ، لباس های ملبس به شبرنگ، لوازم التحریر ( مزین به شعارهای ترافیکی ) نیز در بین دانش آموزان این مدارس در سالجاری توزیع می گردد.

به گزارش موج، طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راهها برای اولین بار در کشور در سال 78 در استان گیلان به اجرا در آمد که طی آن تعداد 5 مدرسه در مقاطع ابتدایی وراهنمایی تحت پوشش قرار گرفت.