موج
کدخبر : ۲۴۸۰۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-248056

سهل آبادی در جمع ائمه جمعه استان اصفهان:

رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت:در شرایط جنگ اقتصادی روحانیون بویژه ائمه جمعه به فعالان اقتصادی به عنوان سربازان جبهه اقتصادی توجهی داشته باشند و آنان را به ادامه فعالیت دلگرم سازند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سید عبدالوهاب سهل آبادی در گردهمایی ائمه جمعه استان اصفهان با موضوع مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد و معیشت با اشاره به حضور روحانیون در هشت سال دفاع مقدس و دلگرمی دادن به فرماندهان و  سربازان نظامی گفت:در شرایط جنگ اقتصادی  روحانیون بویژه ائمه جمعه به  فعالان اقتصادی به عنوان سربازان جبهه اقتصادی توجهی داشته باشند و آنان را به ادامه فعالیت دلگرم سازند.

وی افزود:همان گونه که ائمه جمعه در دوران جنگ تحمیلی برای دفاع از کشور جوانان را به حضور در جبهه تشویق می ساختند در شرایط کنونی نیز جوانان را به کار و تولید و حمایت از کالای ایرانی تشویق کنند تا چرخ اقتصادی کشور محکم تر از گذشته بچرخد.

وی با انتقاد از سیاست دولت ها در تنظیم روابط کار میان کارگر و کارفرما گفت:در شرایطی که استان اصفهان می توانست  50 هزار فرصت شغلی در بخش حمل و نقل ایجاد کند به دلیل نقایص قانونی این فرصت از دست رفته و رانندگان کامیون به تنهایی همراه با قبول ریسک به فعالیت مشغول اند.

رییس خانه صنعت،معدن و تجارت ایران با اشاره به حضور برخی از تولیدکنندگان در زندان به دلیل بدهی های بانکی گفت:برخی از این تولیدکنندگان با ایجاد 1100 اشتغال در زندان به سرطان مبتلا و پس از مدتی فوت کردند و کسی نه کاری انجام داد و نه اقدامی.

اتاق بازرگانی اصفهان

وی تاکید کرد:در جنگ اقتصادی و تحریم های آمریکا نباید تولیدکننده در زندان باشد بلکه باید  در وسط میدان با تولید و اشتغال به مقابله با تحریم های اقتصادی بپردازد.

سهل آبادی بالا بودن نرخ بهره بانکی را یکی از موانع پیش روی تولید و اشتغال کشور عنوان کرد و گفت:برخی از بانکها با بهره مرکب بیش از 40 درصد نزول از  تولیدکنندگان دریافت می کنند.

وی خطاب به ائمه جمعه گفت:تولیدکنندگان از ائمه جمعه و روحانیون دلگرمی ،همراهی و حمایت می خواهند تا بتوانند با چرخاندن چرخه تولید مسایل اقتصادی کشور را برطرف کنند.

رییس خانه صنعت،معدن و تجارت ایران در بخش دیگری از سخنان خود خواستار حضور ائمه جمعه استان در کمیسیون های تخصصی اتاق بازرگانی اصفهان شد و گفت:نزدیک شدن دیدگاه ائمه جمعه با فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان می تواند به حل مسایل و مشکلات اقتصادی  جامعه منجر شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها