موج
کدخبر : ۲۳۰۵۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-230535

فاینانس ۴۲۰ میلیون دلاری برای خریداری تجهیزات مورد نیاز برای تمامی ۲۲ کیلومتر این پروژه و اتمام ۱۰ کیلومتر از آن با اکثریت آرا توسط شورا تصویب شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز، بر اساس مصوبه شورای شهر تبریز مقرر شد که ۱۲ کیلومتر مابقی از محل اعتبارات دولتی همچون صندوق توسعه ملی تکمیل شود. 

شورای شهر لایحه‌ای دیگر مبنی بر افزایش ۱۵۰ میلیارد تومانی سهم شهرداری تبریز از محل فروش اوراق  مشارکت برای خط یک مترو تبریز را نیز تصویب کرد. 

ایرج شهین باهر

شهردار تبریز در خصوص فاینانس خط دو مترو تبریز گفت: طی ۹ ماه گذشته علی‌رغم تلاش‌های انجام شده هنوز موفق به تصویب فاینانس و دریافت این مبلغ نشده‌ایم که منجر به از بین رفتن زمان می‌شود. 

دولت باز پرداخت ۵۰ درصد فاینانس را تضمین می‌کند

«ایرج شهین‌باهر» ادامه داد: دولت باز پرداخت ۵۰ درصد فاینانس را تضمین می‌کند و به همین منظور باید از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را انجام دهیم. 

وی ادامه داد: بر اساس رایزنی‌های انجام شده، پیمانکار برای راه‌اندازی دستگاه «تی بی ام» دوم برای آغاز حفاری خط دو مترو از سمت باغمیشه اقدام می‌کند که برای بار اول در تاریخ تبریز حفاری مترو با دو دستگاه تی بی ام انجام خواهد شد. 

۳۱ شهریور ماه سال جاری، مترو به ایستگاه «سه راهی امین»‌ می‌رسد

مدیرعامل قطار شهری تبریز در خصوص خط یک مترو، گفت:بر اساس برنامه‌ریزی ۳۱ شهریور ماه سال جاری، مترو به ایستگاه «سه راهی امین»‌ می‌رسد.

مصطفی مولوی

«مصطفی مولوی» ادامه داد:خط یک مترو تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد ولی تکمیل کامل این خط از قبیل تجهیز ایستگاه‌ها و ... دو و نیم سال طول می‌کشد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها