مدیرعامل آب منطقه ای گفت: نخستین سد لاستیکی شهرستان تالش که هم اکنون بر روی رودخانه کرگانرود در حال اجراست با برآورد هزینه حدود 120 میلیارد ریال تا پایان سال جاری در شهرستان تالش به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، کاظم لطفی بیان کرد: آب منطقه ای استان گیلان در نظر دارد در سال جاری بزرگترین پروژه های عمرانی برای حل مشکل آب شهرستان تالش با اعتباری بالغ بر310 میلیارد ریال به بهره برداری برساند.

 لطفی در تشریح این پروژه ها اظهار داشت: 14 حلقه چاه تا نیمه خرداد سال جاری به بهره برداری خواهد رسید و حفر و راه اندازی هفت چاه دیگر نیز تا پایان سال جاری انجام می شود که هزینه ی برق دار کردن نمودن چاه ها نیز برعهده ی این شرکت می باشد .

لطفی با تاکید بر اهمیت حفر این چاه ها اذعان داشت : همزمان از یک چاه فلمن آب شرب با ظرفیت  250 لیتر در ثانیه به طور موقت جهت  آبیاری  5 هزار هکتار از اراضی پایین دست شهرستان تالش مورد استفاده قرار می گیرد .

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: در مجموع در فصل کشاورزی در شهرستان تالش با لایروبی سردهنه ها و ایجاد سازه که شامل طرح های زود بازده می باشند مبلغی در حدود 70 میلیارد ریال هزینه گردیده است.

راه اندازی چاه فلمن آب شرب  به سیاهداران تالش

وی از تجهیز و راه اندازی چاه فلمن آب شرب  به سیاهداران تالش به طول 10کیلومتر خبر داد و گفت: خوشبختانه عملیات اجرایی پروژه مذکور از هفته ی گذشته آغاز گردیده و با اعتباری بالغ بر حدود140میلیون ریال تا دهه فجر سال جاری به  بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل آب منطقه ای استان گیلان در پایان به پیشرفت 30درصدی پروژه سد لاستیکی رود خانه کرگانرود اشاره نمود و گفت: نخستین سد لاستیکی شهرستان تالش که هم اکنون بر روی رودخانه کرگانرود در حال اجراست  با برآورد هزینه حدود 120 میلیارد ریال  تا پایان سال جاری در شهرستان تالش به بهره برداری خواهد رسید.