موج
کدخبر : ۲۱۲۴۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-212464

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان خبر داد

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان، از برگزاری سلسله سمینارهای علمی ولایت‌فقیه در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد قطبی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: از یک سال پیش برای برگزاری سلسله سمینارهای علمی با موضوع ولایت‌فقیه در اصفهان برنامه‌ریزی و پیگیری های آن  صورت گرفت.

وی بیان کرد: دنیا عصرهای مختلف را پشت سر گذاشته است و در حال حاضر در دوران پست‌مدرن قرارگرفته‌ایم که در این عصر شکاکیت و روح ناامید علمی فضای عمومی اندیشه‌های دنیا را گرفت.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک وارد عصر پسا پست‌مدرن می‌شویم که بانام (ترنس مدرن) شناخته می‌شود، گفت: در این عصر سمت‌وسوی اندیشه‌های جهانی و نگاه‌های اندیشمندان در مکاتب مختلف این هست که انسان امروز به یک نقطه‌ای رسیده که از آن با عنوان بازگشت به معنویت یاد می‌شود.

حجت‌الاسلام قطبی افزود : توسعه مرزهای گفتمانی نقطه تلاقی مسئله بازگشت به معنویت و ظرفیت بالای فضای مجازی است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: بازگشت به معنویت به عنوان روح بازگشت بر جوامع ترانس مدرن به همراه ظرفیت خوب فضای دیجیتال نقطه تلاقی ارزشمندی ایجاد کرده، به نوعی که مرزهای گفتمانی بر جغرافیایی غلبه یافته و حاکم شده است.

وی ادامه داد: هر چه این اندیشه های معنوی قوی تر باشد شتاب حرکت آن بیشتر خواهد بود و دامنه وسیع تری را پوشش خواهد داد.

حجت الاسلام قطبی با اشاره به اینکه این فضا هم فرصت و هم تهدیدی برای ما محسوب می شود، ابراز داشت: اگر ما نظام فکری ولایت فقیه را برای انسانی که جویای حقیقت است و از عصر مدرن خسته شده بیان کنیم بدون نیاز به ایجاد حاکمیت در دنیا پرشی رو به جلو داشته و بسیار تاثیرگذار خواهیم بود.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به اینکه اسلام روشن ترین و دقیق ترین تابلوی حرکت بشری را ترسیم کرده است، تاکید کرد: امروز این یک تکلیف شرعی و یک وظیفه الهی است که موضوع یک نظام اسلامی و ولایت فقیه را محدود به جغرافیا ندانسته و در یک مرز جهانی و بدون محدودیت مرزهای جغرافیایی این مطالب را گسترش می دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها