موج
کدخبر : ۱۵۶۳۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-156341

رییس اتاق بازرگانی اصفهان :

رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اصفهان و وین می‌توانند در زمینه گردشگری و حمل‌ونقل همکاری نزدیکی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، سید  عبدالوهاب سهل‌آبادی در  نشست بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجاری اصفهان و وین اتریش  با اشاره به اینکه پس از برجام بیش از 120 هیات سیاسی و خارجی به استان اصفهان سفرکرده‌اند، گفت: سفر این هیات تا به اصفهان دستاوردهای خوبی را در زمینه توسعه همکاری‌های اقتصادی و بازرگانی بین طرفین به وجود آورده است و امیدواریم سفر هیات تجاری وین نیز چنین دستاوردی را در پی داشته باشد.

وی  افزود: کشور ما مترقی‌ترین قوانین سرمایه‌گذاری خارجی رادار است و تا 100 درصد سهم مشارکت برای خارجی‌ها در نظر گرفته است.

وی از رییس اتاق وین و همراهان وی خواست پیام صلح و دوستی مردم ایران به‌ویژه فعالان اقتصادی استان اصفهان را به هم‌وطنان خود در اتریش ابلاغ کند.

سهل‌آبادی با اشاره به اینکه ایران امن‌ترین کشور دنیاست، افزود: همکاری مردم و دولت زمینه امنیت پایدار در ایران و حضور سرمایه‌گذاران خارجی و توسعه همکاری‌های اقتصادی با کشورهای جهان را فراهم کرده است.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به فعالیت 8 هزار و 500 واحد تولیدی در استان اصفهان گفت:فولاد،پالایش نفت ،نساجی و مصالح ساختمانی ازجمله مهم‌ترین بخش‌های صنعتی استان است .

وی گردشگری را یک از زمینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری خارجی  برشمرد و گفت:با توجه به قانون موجود سرمایه‌گذاری خارجی ایران  زمینه جذب سرمایه‌گذاران اتریشی برای فعالیت در استان اصفهان فراهم است .

«والتر روک » رییس اتاق بازرگانی وین  با استقبال از توسعه روابط و همکاری این اتاق با اتاق بازرگانی اصفهان افزود: وین دارای شرایط و موقعیت‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاری است.

وی  افزود:وین دارای موقعیت اقتصادی، جغرافیایی و سیستم حمل‌ونقل کارآمد و مناسبی است که شرایط خوبی را برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در آن به وجود آورده است.

وی ادامه داد: وین تاکنون بالغ‌بر 930 میلیارد یورو جذب سرمایه‌گذاری خارجی داشته است و حدود 300 شرکت خارجی در آن فعال‌اند.

رییس اتاق بازرگانی وین پایه و اساس موفقیت وین در جذب سرمایه‌گذاران خارجی و نقش موثر در رشد ناخالص ملی را، سرمایه‌گذاری وین در تحقیق و توسعه بیان کرد و گفت:سرمایه‌گذاری در بخش زیرساخت‌ها به‌ویژه حمل‌ونقل و فناوری‌های جدید عامل موفقیت وین در جذب سرمایه‌گذاران خارجی بوده است .

وی افزود: سابقه همکاری ایران و اتریش به بیش از 150 سال می‌رسد و اتریش 103 سال پیش در ایران سفارت تاسیس کرده است.

گفتنی است حجم تجارت دوجانبه ایران و اتریش در پایان سال 2016 به 377 میلیون یورو افزایش یافت.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها