موج
کدخبر : ۳۳۶۶۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336645

بهزاد ستاری:

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: در راستای پیشگیری از تنبلی چشم کودکان طرح غربالگری چشم کودکان در استان اردبیل آغاز شده و تا ۳۰ مهر ماه اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهزاد ستاری مدیرکل بهزیستی استان اردبیل در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: در راستای پیشگیری از تنبلی چشم کودکان طرح غربالگری چشم کودکان در استان اردبیل آغاز شده و تا ۳۰ مهر ماه اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح ویژه کودکان ۳ تا ۶ سال است افزود: این طرح که به صورت سراسری و همزمان با سایر مناطق کشور اجرا می‌شود ویژه کودکان ۳ تا ۶ سال است و به منطور تقویت سلامت بینایی و شنوایی آنان مورد توجه جدی قرار می‌گیرد.

ستاری رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در پایگاه‌های غربالگری ضروری دانست و تصریح کرد: تمامی پایگاه‌ها و عوامل اجرای طرح غربالگری بینایی کودکان در مناطق مختلف استان اردبیل ملزم به رعایت و توجه جدی به پروتکل‌های بهداشتی هستند و خانواده‌های نیز در حین مراجعه باید ماسک و سایر اقلام بهداشتی را به همراه داشته باشند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل در ادامه بیان کرد: سرمایه گذاری دولت و تلاش‌های بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی با هدف پیشگیری از تنبلی چشم و اختلالات بینایی چشمگیر است به طوری ‌که در سال ۹۸ بالغ بر ۷۶ هزار نفر از کودکان ۳ الی ۶ سال غربالگری شدند که این تعداد توانسته ۹۸ درصد کودکان استان اردبیل را زیر پوشش خود قرار دهد.

وی اظهار کرد: خانواده‌ها می‌توانند در وقت اداری به ادارات بهزیستی مراجعه و زمان بندی لازم برای سنجش کودکان را دریافت کنند و این برنامه در طول سال قابل اجرا خواهد بود و بعد از ۳۰ مهرماه نیز امکان سنجش وجود دارد اما تاکید می‌کنیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک به مراکز اشاره شده مراجعه و کودکان خود را مورد سنجش قرار دهند

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها