موج
کدخبر : ۳۳۴۹۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334972

عباس جنگی مرنی:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: با اختصاص اعتبارات لازم به پروژه‌های ساماندهی رودخانه‌ها در مناطق مختلف استان اردبیل عملیات اجرایی این طرح‌ها و پروژه‌ها آغاز خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، عباس جنگی مرنی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل  اظهار داشت: با اختصاص اعتبارات لازم به پروژه‌های ساماندهی رودخانه‌ها در مناطق مختلف استان اردبیل عملیات اجرایی این طرح‌ها و پروژه‌ها آغاز خواهند شد.

وی از تصویب ۲۵۰ میلیارد به پروژه‌های سد میل و مغان خبر داد و افزود: در روزهای اخیر توسط یئت وزیران و از محل اعتبارات مالی مدیریت بحران کشور ۲۵۰ میلیارد ریال به پروژه‌های سد میل و مغان و ۸۰ میلیارد ریال نیز پروژه ساماندهی رودخانه بالهارود تصویب و ابلاغ شده است.

جنگی مرنی با اشاره به وضعیت رودخانه ارس تصریح کرد: با این اعتبارات عملیات اجرایی پروژه لایروبی و مرمت سد انحرافی میل و مغان و همچنین طرح برداشت جزایر رسوبی و ترمیم مسیر جریان آب در مجرای اصلی رودخانه ارس توسط شرکت آب منطقه‌ای استان اجرا خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل ساماندهی رودخانه بالهارود را ضروری دانست و بیان کرد: عملیات اجرایی پروژه ساماندهی رودخانه بالهارود نیز در حوزه شهرستان‌های گرمی و بیله‌سوار مغان نیز که یکی از ضروریات است با اختصاص اعتبارات مربوطه آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه بالهارود ظرفیت‌های بسیار ویژه‌ای دارد ادامه داد: رودخانه بالهارود ظرفیت‌های ویژه‌ای در حوزه آب و خاک دارد و با توجه به وقوع حوادث سیل در منطقه باید چاره‌ای برای تثبیت و ساماندهی کناره‌های این رودخانه اندیشیده می‌شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها