موج
کدخبر : ۳۳۳۹۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333985

اکبر بهنامجو:

استاندار اردبیل گفت: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی و پژوهشی نقش تاثیرگذاری در رشد و توسعه فناوری کشور و ارتقای جایگاه جهانی کشور در این زمینه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل امروز در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی کشور گفت: استان اردبیل آمادگی دارد از تمام ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در توسعه استان استفاده کند.

او ضمن قدردانی از جهاددانشگاهی به خاطر راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری در استان اردبیل افزود: با فعالیت این مرکز بخشی از نیاز استان و کشور‌های همسایه برای رفع مشکل نازایی و افزایش نشاط خانواده‌ها مرتفع شده است.

استاندار اردبیل توسعه فعالیت‌های مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی و ایجاد مرکز تحققات سلولی را در استان خواستار شد و تصریح کرد: جهت تحقق این امر زمینی به مساحت یک هزار و ۳۰۰ مترمربع به جهاددانشگاهی استان واگذار شده است.

بهنام‌جو، ورود جهاددانشگاهی به تحقیق و مطالعات فندق را کاری ارزشمند عنوان کرد و گفت: با توجه به قرار گرفتن بخشی از جنگل‌ها فندق کشور در استان اردبیل این امر ضرورت دارد به همین خاطر هماهنگی‌های لازم با سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل منابع طبیعی استان برای واگذاری زمین مناسب جهت ایجاد نهالستان و مزرعه الگویی مکانیزه به عمل آمده است البته این طرح باید نگاه ویژه‌ای به صنایع تبدیلی و تولید محصولات نوین داشته باشد.

او به واگذاری بازنگری طرح جامع گردشگری استان به جهاددانشگاهی اشاره و افزود: این طرح با نگاهی عملیاتی و اجرایی جهت ایجاد توسعه متوازن در صنعت گردشگری استان اردبیل انجام می‌گیرد.

استاندار اردبیل اظهار کرد: با توجه به اینکه طرح فناورانه ایجاد و راه‌اندازی خط تولید نشاسته پلیمری به ظرفیت یک هزار و ۵۰۰ تن در سال توسط جهاددانشگاهی در استان اردبیل به توسعه اقتصادی و صنعتی استان کمک شایانی خواهد کرد لذا برای تسریع این کار همکاری‌های لازم را با جهاددانشگاهی خواهیم داشت.

بهنام‌جو افزود: استان اردبیل آماده فراهم کردن زیرساخت‌های لازم از جمله زمین، سوله و بخشی از اعتبارات لازم برای شروع فاز نیمه صنعتی این طرح است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها