موج
کدخبر : ۳۳۱۲۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331276

همزمان با سوم خرداد؛

همزمان با سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر روز ملی مقاومت و ایثار به همت شهرداری و شورای شهر خیابان جدیدالاحداث سردار شهید اسلام شاپور برزگر افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل،در مراسمی که با حضور جمعی از مسئولان و بزرگان شهر اردبیل در خیابان جدیدالاحداث منتهی به مجتممع فرهنگی دفاع مقدس اردبیل برگزار شد، با تجلیل از خانواده سردار شهید شاپور برزگر از نماد و خیابان نامگذاری شده به نام این سردار اسلام رونمایی شد.

در این مراسم فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل اظهار کرد: مردم استان اردبیل با تقدیم 3 هزار و 400 شهید والامقام عزت و افتخار ابدی برای این مرز و بوم خلق کردند که سرآمد این شهدا شاپور برزگر است که در راه اسلام خالصانه جان خود را فدا کرده است.

سردار جلیل بابازاده  فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل خاطرنشان کرد: شهدای ما بی‌ادعا اما با عزمی راسخ در میدان مبارزه با جبهه کفر حاضر شدند و امروز وظیفه ماست که این سنگر عزتمند را حفظ کرده و نگذاریم پرچمی را که شهدا و امام شهدا بلند کرده‌اند، بر زمین بیفتد.

وی گفت: در سرزمینی که نام و یاد شهدا آن را عطرآگین کرده است شایسته نیست که عده‌ای رانت‌خوار و گردن کلفت نسبت به دستاوردهای هشت سال جنگ تحمیلی و عزت و عظمت این ملت دهن‌کجی کرده و بخواهند روی این سرمایه‌های معنوی با بیگانگان معامله کنند.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل افزود: این حرکت شورا و شهرداری هرچند جای قدردانی دارد اما در برابر کار شهدا و ارزش و عظمت آنها حرکتی کوچک است و امیدواریم همه با درک راه و مسلک شهدا ادامه دهنده آرمان بلند و عزتمندانه آنها باشیم.

**شهدای بی‌ادعای ما انتظار تکریم ظاهری ندارند

یکی از دوستان و همرزمان شهید شاپور برزگر نیز در این مراسم با بیان اینکه خداوند متعال خود در قرآن کریم حق شهدا را ادا کرده و به جایگاه و مقام آنها اشاره کرده است، اظهار کرد: شهدا از قبل شجاعت، ایثار و صلابت خود که در راه جهاد با تدین و ایمان داشتند، در بالاترین جایگاه قرار داشته و از بین این شهدا شهید شاپور برزگر سیدالشهدای اردبیل به شمار می‌رود.

رسول نوع‌پرور بیان کرد: شهدای ما بی‌ادعا و در اوج غربت در میدان جنگ حاضر شده و رزم بی‌امانی را با خصم داشتند و این کمترین مطالبه و حق شهداست که بخواهیم خیابان و یا کوچه‌ای را به نام آنها نامگذاری کنیم.

وی تصریح کرد: در شرایطی سخت امروز باید راه و آرمان شهدا را به معنای عملی و واقعی پاس بداریم و در انجام وظایف و مسئولیت‌های خود با دقت و ظرافت عمل کرده تا اجازه ندهیم خدشه‌ای به راه و رسم و آرمان شهدا وارد شود.

نوع‌پرور با بیان اینکه شهدای ما رهرو سیدالشهدا بوده و تنها با نظر مقبول الهی راهی جبهه‌های حق علیه باطل شدند، گفت: امروز ایستادگی و کم نیاوردن در برابر خواسته‌های ناحق دشمنان کمتر از شهادت ثواب ندارد و باید با کنار زدن هرگونه انحراف و نامحرم بودن مدافع حق و حقیقت باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها