موج
کدخبر : ۲۶۶۸۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266852

مدیرکل بنیاد مسکن اردبیل؛

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل گفت: طبق هدفگذاری‌های انجام یافته تا ۱۰ سال آینده تمامی واحدهای مسکونی غیرمقاوم روستایی در اردبیل مقاوم‌سازی می‌شود

به گزارش خبر گزاری موج اردبیل، فرهاد سبحانی بعد از ظهر امروز در دیدار با فرماندار خلخال اظهار داشت: طبق هدفگذاری‌های انجام یافته تا 10 سال آینده تمامی واحدهای مسکونی غیرمقاوم روستایی در اردبیل مقاوم‌سازی می‌شود که در این زمینه انتظار داریم فرهنگ‌سازی مناسبی در این زمینه داشته باشیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر در سطح استان بیش از 53 هزار واحد مسکونی از مجموع 87 هزار واحد مسکونی روستایی استان مقاوم‌سازی شده است و مهم‌ترین هدف ما استحکام بناهای روستایی برای افزایش ضریب ایمنی این واحدها است تا در مقابل حوادث طبیعی ایمنی شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل گفت: در حال حاضر طرح هادی برای یک هزار و 29 روستای بالای 20 خانوار در استان تهیه شده و این طرح در 460 روستای استان به مرحله اجرا درآمده است و همچنان با جدیت تداوم دارد تا بتوانیم در قالب اجرای این طرح‌ها مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی را عملا تحق بخشیم.

سبحانی از مقاوم‌سازی 51 درصد واحدهای مسکونی کم‌دوام در خلخال خبر داد و تصریح کرد: 13 هزار واحد مسکونی در خلخال با دریافت تسهیلات کم‌بهره مقاوم‌سازی و بهسازی شده‌اند و طی دو سال گذشته یک میلیون مترمربع از معابر روستایی استان آسفالت شده که بخشی مربوط به خلخال است.

وی بیان کرد: عملیات بهسازی معابر روستایی در دو روستای خلخال برای سال آینده در دستور کار قرار گرفته و عملیات اجرایی طرح هادی نیز مبنای کار قرار گرفته که توسط بنیاد مسکن در این شهرستان اجرا می‌شود و در تلاش هستیم بتوانیم با موفقیت اجرای این طرح را به موفقیت برسانیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها