English

رئیس سازمان محیط زیست:

دولت در زمینه دیپلماسی محیط زیست بسیار موفق عمل کرده است

رئیس سازمان محیط زیست تصریح کرد: دولت سیزدهم در زمینه دیپلماسی محیط زیست بسیار موفق عمل کرده و در آینده‌ای نزدیک همایشی بین‌المللی با موضوع حکمرانی محیط زیست اسلامی برگزار خواهیم کرد. همچنین ما در حال رایزنی با دیگر کشورها در حوزه‌های مختلف آب و گرد و غبار هستیم.

دولت در زمینه دیپلماسی محیط زیست بسیار موفق عمل کرده است
به گزارش خبرگزاری موج

، علی سلاجقه در جلسه هم‌اندیشی با اساتید و نخبگان حوزوی و دانشگاهی، فعالان و تشکل‌های زیست محیطی استان قم در تالار اندیشه دانشگاه قم با تاکید بر ضرورت توجه به مدیریت منابع کشور، تصریح کرد: متاسفانه  در زمینه محیط زیست مبتنی بر کلیدواژه‌های خودمان حرکت نکرد‌ه‌ایم، بلکه براساس خط‌کش‌هایی که غرب برای ما گذاشته، گام برمی‌داریم، اما در دولت انقلابی به‌دنبال معرفی کلیدواژه‌هایی مبتنی بر فرهنگ بومی و فقه اسلامی به جهان هستیم تا مسائل زیست‌محیطی و راه‌حل‌های آن را به‌عنوان الگویی کاربردی و نه به‌عنوان یک گفتمان لوکس و زینتی معرفی کنیم.

معاون رئیس‌جمهوری با بیان اینکه دولت سیزدهم در زمینه دیپلماسی محیط زیست بسیار موفق عمل کرده، گفت: اگر با زبان محیط زیست با جهان سخن بگوییم، می‌توانیم ایده‌ها و افکار خودمان را صادر کنیم و در آینده‌ای نزدیک همایشی بین‌المللی با موضوع حکمرانی محیط زیست اسلامی برگزار خواهیم کرد. همچنین ما در حال رایزنی با دیگر کشورها در حوزه‌های مختلف آب و گرد و غبار هستیم.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت مشارکت همگانی در امر محیط زیست افزود: در این زمینه بیش از ۲۰۰۰ خانه محیط زیست در کشور ایجاد شده و سمن‌های محیط زیست کاملا فعال شده‌اند. سیاست ما مدیریت و همکاری این تشکل‌هاست و بارها درخواست کرده‌ایم تا روحانیون و بسیجیان و دیگر افراد مؤثر در جامعه تشکل‌های زیست محیطی را تشکیل دهند. 

رئیس سازمان محیط زیست به وضعیت زیست محیطی استان قم نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به جایگاه شهر مقدس قم در جهان اسلام باید به مباحث زیست محیطی در این خطه با نگاه بین‌المللی نگریسته شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، سلاجقه با اشاره به ضرورت اخذ ارزیابی‌های زیست‌محیطی برای انجام پروژه‌ها و تاکید رئیس جمهوری بر حل مشکلات زیست محیطی کشور و نظارت دقیق بر آن‌ها خاطرنشان کرد: در مسئله شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه محیط‌زیست، دانشگاه‌های استان قم باید در کنار حوزه‌های علمیه در این زمینه محور باشند، زیرا آموزه‌های دینی ما در زمینه محیط زیست جامع است و از طرفی هم مباحث زیست محیطی بدون در نظر گرفتن مباحث دانش‌بنیان نمی‌تواند پیشرفت خوبی داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه