English

وزیر آموزش و پرورش در جمع مدیران ارشد صندوق ذخیره فرهنگیان:

منزلت، معیشت و خلق ثروت برای فرهنگیان در سال جهش تولید در اولویت قرار می‌گیرد

وزیر آموزش و پرورش و رئیس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان، ماموریت اصلی صندوق را توجه به منزلت، معیشت و خلق ثروت برای قشر فرهیخته فرهنگیان کشور اعلام کرد و گفت: تحول‌گرایی باید مبنای تصمیم‌گیری‌ها، برنامه‌ها و فعالیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان در سال جهش تولید باشد.

 منزلت، معیشت و خلق ثروت برای فرهنگیان در سال جهش تولید در اولویت قرار می‌گیرد
به گزارش خبرگزاری موج

، رضامراد صحرایی در دیدار با مدیرعامل، رئیس و اعضای هیات مدیره و معاونان صندوق و مدیران عامل و اعضای هیات مدیره هلدینگ‌های تابعه، ضمن تبریک آغاز سال جدید و عید سعید فطر،  با اشاره به نام‌گذاری سال 1403 از سوی رهبر معظم انقلاب به‌عنوان جهش تولید با مشارکت مردم، اهمیت منزلت، معیشت و خلق ثروت برای معلمان را موردتاکید قرار داد و گفت: بخشی از منزلت معلمان در گرو معیشت آنان بوده و تقویت معیشت توسط شما مستلزم خلق ثروت برای آنهاست و صندوق نقش مهم و جدی در این زمینه دارد. 

 

اعتماد فرهنگیان به صندوق را بازگردانید

صحرایی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دغذغه‌های ما، اعتماد معلمان به صندوق ذخیره است، اعتمادسازی و اعتمادآفرینی در فرهنگیان را از وظایف ارکان تصمیم‌گیری و مدیریتی صندوق برشمرد و اظهار کرد: انتظار می‌رود این اعتماد به جامعه فرهنگیان  بازگردد، چراکه  آنها سرمایه‌گذار هستند و مجموعه صندوق امانت‌دار آن‌هت محسوب می‌شوند و باید رضایت  فرهنگیان عزیز جلب شود.

وی تصریح کرد: رضایت معلمان، پیشرفت جامعه را به‌دنبال خواهد داشت و صندوق در این زمینه باید نقش‌آفرینی کند.

 

توجه به بهره‌وری در همه اجزای صندوق، یک ضرورت است

وزیر آموزش و پرورش ، اهتمام به افزایش بهره‌وری و تحول در همه ارکان و بخش‌های صندوق را ضروری دانست و افزود به‌گونه‌ای عمل کنید که کارهای آموزش و پرورش به صندوق سپرده شود.

 

7330 هنرستان کشور می‌تواند واحد تولیدی صندوق باشد

صحرایی با اشاره به وجود ظرفیت‌های آموزش و پرورش برای فعالیت‌های صندوق ذخیره ادامه داد: بیش از ٧ هزار و ٣٠٠ هنرستان می‌تواند واحد تولیدی برای صندوق باشد و در این مسیر بهره‌مندی از ظرفیت‌ها بسیار مهم است.

 

برای تحقق شعار سال یعنی جهش تولید از صندوق انتظارات زیادی داریم

وزیر آموزش و پرورش گفت: از صندوق انتظار جدی برای تحقق شعار سال داریم و صندوق ذخیره فرهنگیان برنامه خودش را در زمان کوتاهی اعلام کند.

 

تقدیر از اقدامات مثبت در حوزه مسکن و پتروشیمی

صحرایی اضافه کرد: اقدامات خوبی در حوزه تامین مسکن فرهنگیان و همچنین ورود هلدینگ پتروفرهنگ به صنایع پایین‌دستی و تولید اسیداستیک انجام‌شده که باید تداوم یابد.

وزیر آموزش و پرورش بر اجرای کامل طرح ارزش مالکانه تاکید کرد و گفت: باید اقدامات جدی در این زمینه انجام شود و موضوع سهام مالکانه را دنبال می‌کنیم.

 

احیای بانک سرمایه با جدیت دنبال شود

صحرایی با تاکید بر احیای بانک سرمایه و ایجاد تغییر و تحول اساسی در فعالیت‌ها و عملکرد این بانک افزود: بانک سرمایه همچنان بحران‌ها و چالش‌هایی دارد که باید رفع شود.

صحرایی با تاکید بر پرهیز از سیاست‌زدگی در آموزش و پرورش و صندوق ذخیره، در مورد روند انتصابات گفت: انتصاب سیاسی نداشته باشیم و افراد پاک‌دست، متعهد و متخصص به کار گرفته شوند و کوچک‌ترین فساد در صندوق قابل‌قبول نیست.

 صحرایی ضمن تاکید بر سودآوری واقعی و شفاف در صندوق اظهار کرد: شرکت زیانده نباید در  صندوق داشته باشیم.

در این دیدار محسن احمدی، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در سخنانی ضمن تبریک به وزیر آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال جدید و عید سعید فطر، از حمایت‌ها و هدایت‌های دکتر صحرایی در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان تقدیر و گزارش کوتاهی از اقدامات و عملکرد صندوق در سال گذشته و برنامه‌های سال جاری ارائه کرد.

مدیرعامل صندوق ذخیره توجه به معیشت فرهنگیان را اولویت مهم صندوق برشمرد و گفت: ساخت مسکن ویژه فرهنگیان به‌عنوان یکی از مطالبات و خواسته‌های این قشر فرهیخته، به‌طور جدی در دستور کار قرار گرفته است.

سیدعبدالمجید فرجی، رئیس هیات مدیره صندوق نیز در این دیدار با قدردانی از رئیس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: خلق ارزش‌افزوده و سود پایدار برای معلمان از اهداف اصلی صندوق  در سال ۱۴۰۳ است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه