English

کیفیت هوای تهران ۲ خرداد ۱۴۰۲ / شاخص کیفیت هوای تهران روی عدد ۹۹ است

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران امروز سه‌شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ شاخص کیفیت هوا در حال حاضر روی عدد ۹۹ قرار دارد.

کیفیت هوای تهران  ۲ خرداد ۱۴۰۲ / شاخص کیفیت هوای تهران روی عدد ۹۹ است

به گزارش خبرگزاری موج، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، امروز ۲ خرداد میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار دارد اما با آغاز تردد خودروها، کیفیت هوا در مناطق پرتردد برای گروه‌های حساس ناسالم شده است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز با توجه به جو نسبتاً آرام و افزایش تردد خودروها بر میزان غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد، بااین حال افزایش دما در ساعات بعدازظهر سبب تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق خواهد شد.

تداوم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی سه‌شنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق می‌شود و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش نسبی تندی باد تا صبح فردا ۳ خرداد هم‌زمان با افزایش تردد خودروها، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد را به‌دنبال خواهد داشت.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد، علاوه براین با افزایش دما در ساعات بعدازظهر احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق وجود خواهد داشت.

با توجه به تقویت ناپایداری جوی، رشد ابرناکی و افزایش نسبی تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه غلظت ذرات معلق کاهش می‌یابد که برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را در پی خواهد داشت.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۹۹ است و در شرایط قابل قبول قرار دارد. آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه