موج
کدخبر : ۳۷۸۷۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378797

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران:

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: تلاش شد که فروشگاه‌های شهروند در همین دوره کنونی شهری وارد بورس شوند و با فروش قسمتی از سهام آن با قیمت عادلانه بتوانیم آن را بفروشیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی موج، عبدالحمید امامی، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در نشست خبری امروز شهردار تهران ، در تشریح سیاست های شهرداری برای فروش فروشگاه های شهروند گفت: ملاک شهرداری در مورد فروشگاه‌های شهروند مسأله سوددهی نیست بلکه خدمات‌دهی در اولویت قرار دارد. همچنین تلاش شد که فروشگاه‌های شهروند در همین دوره کنونی شهری وارد بورس شوند و با فروش قسمتی از سهام آن با قیمت عادلانه بتوانیم آن را بفروشیم.

وی با بیان این مساله که شهروند هم اینک به مرحله سودهی رسیده است گفت: فروشگاه شهروند در سال ۹۶ به سوددهی رسید البته نحوه سوددهی به صورتی بود که از محل پول‌های پیش‌پرداخت در بانک تسهیلات دریافت می‌شد.همچنین فروشگاه‌های شهروند امسال ۲۴۰ میلیارد تومان سود داشته‌اند.

معاون شهردار تهران همچنین از انعقاد تفاهم نامه با وزارتخانه‌های نیرو در حوزه برق و تصفیه آب، وزارت جهاد کشاورزی درباره واگذاری ۱۶ پارک جنگلی مانند سرخه حصار برای ۳۰ سال به شهرداری و سازمان‌های تأمین اجتماعی و امور مالیاتی خبر داد و گفت:رویکرد مدیریت منابع مالی و خزانه با هدف کاهش هزینه بوده است به همین دلیل سامانه جامع معاملات شکل داده شد.

وی با ذکر اینکه این سامانه در سال ۱۳۹۹ عملیاتی شد گفت: همه گزارش‌های مالی ماهانه به اعضای شورای شهر ارائه و در سامانه شفافیت منتشر می‌شود.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه در این دوره شهری ۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات گرفته شده در حالی که ۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است، گفت: در دوره جدید مدیریت شهری نه فقط بدهی‌ها اضافه نشده که یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان هم از بدهی‌ها کاهش پیدا کرده است.

وی در توضیح بدهی های شهرداری گفت : قسمتی از بدهی‌ها ارزی است و نرخ تبدیل اختلاف ایجاد می‌کند. کل بدهی‌های بانکی شهرداری رقمی معادل ۵۰ هزار میلیارد تومان است البته بدهی پیمانکاران مناطق ۶ هزار ۷۰۰ میلیارد تومان، پیمانکاران شرکت‌ها سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان، اوراق مشارکت پنج هزار میلیارد تومان و سایر نهادها زیر هزار میلیارد تومان است. اما بدهی‌های کل شهرداری ۶۶ هزار میلیارد تومان است.

معاون شهردار تهران تاکید کرد: ناگفته نماند این بدهی‌ها در شرایطی است که دارایی‌های شهرداری بیش از این بوده و میزان املاکی که فروخته شده ۱۵ برابر بیشتر از وسعتش خریداری و یا تهاتر شده است.

وی همچنین در مورد آخرین وضعیت بدهی دولت به شهرداری نیز گفت: البته طلب از دولت در گذشته محاسبه نشده است اما ۳۰ هزار میلیارد تومان احصا شده است و ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان هم بدهی رسا تجارت به شهرداری تهران است که به قیمت روز به ۲۵ هزار میلیارد تومان می رسد!

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها