موج
کدخبر : ۳۴۹۳۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349327

زالی اعلام کرد؛

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران بیان کرد متخصصان بیهوشی در خط اصلی مبارزه با بیماری کرونا قرار دارند و درخواست امروز ما از مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است تا کادر درمان بتواند فرصتی برای استراحت داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا زالی در مراسم نشست روز جهانی بیهوشی ضمن پاسداشت این روز گفت: طی سالیان گذشته شاهد پیشرفت‌های قابل توجه همکارانمان در کادر بیهوشی بوده‌ایم. در صورتی که این عزیزان نبودند هر روز در نقاط مختلفی از کشور به مشکل برمی‌خوردیم. امروز جامعه پر افتخار بیهوشی ایران در بالاترین رتبه‌های وجاهت آمیز علمی خود قرار دارد.

وی با اشاره به اقدامات سازمان نظام پزشکی از روزهای آغازین شیوع کرونا در کشور گفت: بخش اصلی مقابله با کرونا جامعه پزشکی هستند که با رشادت‌های خود تن بر آتش کرونا زده‌اند. تاکنون حدودا 200 شهید از جامعه پزشکی داشته‌ایم که گروه قابل توجهی از آنها از گروه بیهوشی بودند زیرا متخصصان بیهوشی در شرایط پر التهاب در آی سی یو با بیماران شدید  کرونا در ارتباط هستند و شغل آنها یکی از پر ریسک ترین مشاغل گروه پزشکی است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران ادامه داد: امروز اذهان مردم پذیرفته است که پیوندی میان خاکی پوشان دفاع مقدس و سفید پوشان عرصه سلامت وجود دارد و همان نگاه مهرورزانه سالیان قبل خود را نثار جامعه پزشکی می‌کند. کادر درمان در حال جنگ نابرابر با ویروس منحوس کرونا هستند. مهمترین درخواست امروز ما از مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است تا کادر درمان بتواند فرصتی برای استراحت داشته باشند.

وی در ادامه افزود: تشویق کادر درمان باید در پیوست‌های واقعی پدیدار شود و مطالبات و کارانه‌های معوق این عزیزان به موقع و به صورت عملیاتی پرداخت شود.  اگرچه جامعه پزشکی به خاطر پاداش فعالیت نمی‌کند اما ما باید در رسته‌های بالاتر باید وظایف خودر ا در قبال این عزیزان انجام داده و خواسته‌های مالی و معیشتی آنها را فراهم کنیم تا وعده‌های که می‌دهیم محقق شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها