موج
کدخبر : ۳۴۸۴۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348462

سازمان هواشناسی از کاهش ۴ تا ۸ درجه ای دمای هوا طی دو روز آینده در کشور خبر داد و گفت: بارش پراکنده باران در برخی از استان های کشور رخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری موج، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی سازمان هواشناسی ، طی دو روز آینده و در شمال غرب، بخش‌هایی از غرب سواحل دریای خزر، استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز و شمال شرق بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

همچنین برای بخش‌هایی از مرکز در ارتفاعات زاگرس جنوبی و مرکزی ارتفاعات کرمان نیز بارش پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود، در مناطق مستعد احتمال خیزش گرد و خاک نیز وجود دارد، شدت بارش امروز در بخش‌های مرکزی آذربایجان غربی، نیمه شمالی آذربایجان شرقی، نیمه شمالی اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز در شمال استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران است.

پنج شنبه بارش در سواحل دریای خزر، شمال شرق دامنه‌ها و ارتفاعات البرز رخ خواهد داد و در شمال غرب و بخش‌هایی از غرب کشور بارش پراکنده اتفاق می‌افتد.

روز جمعه برای دامنه‌های البرز مرکزی، سواحل دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پیش‌بینی می‌شود، طی این مدت در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال‌غرب بارش پیش بینی می‌شود.

امروز برای استان‌های واقع در شمال غرب و طی دو روز آینده برای سواحل دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز و از امروز تا اوایل هفته آینده برای شمال شرق کشور، کاهش دمای هوا ۴ تا ۸ درجه سلسیوس رخ خواهد داد.

امروز و فردا دریای خزر مواج خواهد بود، از بعد از ظهر پنجشنبه و طی روزهای جمعه بخش‌های مرکزی خلیج فارس به تدریج شرق خلیج فارس مواج است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها