موج
کدخبر : ۳۴۰۲۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340282

سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان از کشف میلیاردی یک فقره سرقت میلیاردی توسط پلیس آگاهی تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان از کشف یک فقره سرقت میلیاردی از گاوصندوق و بازگشت اموال مسروقه به مالباخته خبر داد و گفت: بیست و نهم اردیبهشت یکی از شهروندان با مراجعه به کلانتری 110 شهدا، پلیس را در جریان وقوع سرقت 250 میلیون تومانی از گاوصندوق منزلش قرار داد که با ثبت اظهارات شاکی، پرونده برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

به گفته کنجوریان، با ارجاع این پرونده به پلیس آگاهی از شاکی در خصوص موضوع سرقت تحقیق شد که وی اعلام کرد، حدود دو ماه پیش همسرم فوت کرد و پس از فوت وی به انباری ساختمان که محل نگهداری گاوصندوق بود سرکشی نکردم تا اینکه بیست و هفتم اردیبهشت با مراجعه به گاوصندوق متوجه شدم طلا و جواهراتی که ارزش ریالی آنها حدود دو و نیم میلیارد ریال بوده است،  توسط سارق یا سارقان به سرقت رفته است.

وی ادامه داد: در گام اول تحقیقات کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت منزل پایگاه، به محل وقوع جرم رفته تا با بررسی و بازدید از محل وقوع جرم اقدام به کشف حقیقت کنند که در بازدید صورت گرفته کارآگاهان متوجه شدند سرقت از گاوصندوق داخلی بوده، در نتیجه فرضیه اینکه توسط افرادی که به محل تردد داشته و به کلید گاوصندوق دسترسی داشته باشند، قوت گرفت.

 کنجوریان افزود: مجددا از شاکی تحقیقات بیشتری صورت گرفت که نهایتا مشخص شد تنها دو نفر از پسران وی به نام های «احمد» و «محمود» از محل نگهداری طلا و کلید گاوصندوق اطلاع داشته اند و از طرفی هم احمد به تازگی یک دستگاه خودروی پراید خریداری کرده است.

این مقام انتظامی گفت: با جمع بندی تمامی دلایل و مدارک موجود محرز شد سرقت توسط احمد صورت گرفته است که با هماهنگی قضایی و با همکاری شاکی در نهایت دهم تیر، وی دستگیر و برای انجام تحقیقات به پایگاه ششم منتقل شد.

به گفته کنجوریان، احمد پس از انتقال به پلیس آگاهی با توجه به دلایل و مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف به سرقت بیان داشت، سرقت را به تنهایی انجام دادم و با استفاده از کلید، طلاها را در فرصتی مناسب برداشته و پس از سرقت، اموال را به دو نفر که دارای مغازه طلافروشی در محدوده میدان خراسان بودند فروختم و از پولی که به دست آوردم اقدام به خرید یک دستگاه خودرو پراید کردم و البته حاضر به معرفی خریداران طلاها هم هستم.

رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی در پایان گفت : با توجه به اعتراف صریح احمد به سرقت، کارآگاهان با هماهنگی قضایی دو مالخر را نیز دستگیر و اموال مسروقه از مغازه آنها کشف شد؛ آنان نیز قبول داشتند که از متهم طلای بدون فاکتور خریداری کرده اند؛ در نهایت پرونده به شعبه اول دادیارای ناحیه 15 تهران ارسال و با توجه به رضایت شاکی متهمان با قرار آزاد شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  برای پیشگیری از سرقت یادتون باشه که:

  1- سارقین روح نیستند که از دیوار عبور کنند
  2- درب، بالکن، پاسیو و پنجره ها، معابری هستند که سارقین استفاده میکنند
  3- اگر اموال ارزشمند قابل حمل دارید و مجردی یا با خانواده زندگی میکنید و نگران مشکلات ناشی از ورود سارقین خشن که حتی در حضور صاحبخانه هم وارد میشوند هستید، حتما قفل ضد دیلـم نصب کنید، حتی روی دربهایی که تحت عنوان ضد سرقت معرفی میشوند چون:

  الف- سارقین فقط قفلهای درب و حفاظ را باز یا تخریب میکنند و جنس درب براشون مهم‌ نیست.

  ب- درب باید فقط قفل ضد دیلـم داشته باشه که حتی کلید ساز هم نتونه با شاه کلید، مته، پیچگوشتی، انبرقفلی و دیلم باز یا تخریبش کنه.

  ج- مقابل بالکن، پاسیو، نورگیر و پنجره ها هم حفاظ ضد دیلم نصب کنید که تخریب از جای جوش و اتصالات با انبر قفلی و دیلم امکان نداشته باشه.

  د- سارقینی هم هستند که تحت عنوان مامور پلیس، آب، برق، گاز و ... درو براشون باز میکنید که در این مورد خاص، گاوصندوق ضد دیلم بخرید که مجهز به قفل ضد زورگیری باشه تا نه بتونن از داخل گاوصندوق سرقت کنند و نه خودتونو اذیت کنند.

 • پاسخ

  برای پیشگیری از سرقت باید بگیم که برای مثال در تمام گزارشها مینویسند که سارقین با تخریب درب وارد شدن و این میشه دلیل اصلی که مردم فکر میکنند اگر درب یا حفاظهای آکاردئونی که متقلبانه ضد سرقت معرفی میشوند داشتند، دیگه سارقین نمیتونستن درب را تخریب کنند که متاسفانه همین اطمینان بیخودی میشه دلیل مورد سرقت قرار گرفتن و تازه بعد از مورد سرقت قرار گرفتن متوجه میشن که چه کلاه گشادی سرشون رفته، چرا که سارقین احمق نیستن که کلی زحمت بکشند و خطر کنند که برای تخریب درب با خودشون فرز و تبر ببرند وقتی میتونن با یک پیچگوشتی یا دیلم، تمام قفلهای درب را بدون هیچ سر و صدایی تخریب کنند.

  پس یادتون باشه دستگیری سارقین اگر هزار بار هم انجام بشه هیچ فایده ای نداره چون سرقت مثل ویروس میمونه و به سرعت پخش میشه و هرگز هم قابل ریشه کنی نیست در حالیکه اگر پلیس اطلاع رسانی کنه که درب یا حفاظ ضد سرقت وجود خارجی نداره و سارقین فقط قفلها را باز یا تخریب میکنند و به جنس درب و حفاظ هم کاری ندارند و تنها راه غیر ممکن کردن ورود سارقین اینه که قفل ضد دیلم روی درها و حفاظ ضد دیلم مقابل پاسیو، بالکن و پنجره ها نصب کنند که اگر دزدان تا پشت در و پنجره ها هم رسیدن، به هیچچچچچچچ روشی نتونن وارد بشن، یقینا از این دستگیریها بسیار موثرتره.

 • موضوع پیشگیری از سرقت را برای جامعه پیچیده نکنید چون فقط کافیه قفل ضد دیلم روی درب ورودی واحد و حفاظ ضد دیلم مقابل پاسیو، بالکن و پنجره ها نصب کنند که اگر دزدان تا پشت در و پنجره ها هم رسیدن، به هیچچچچچچچ روشی نتونن وارد بشن

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها