موج
کدخبر : ۳۳۳۵۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333568

حجت‌الاسلام محسنى اژه‌اى:

معاون اول قوه قضائیه گفت: باید بستری برای رشد، حرفه‌آموزی و اشتغال زندانیان پیدا کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام محسنى اژه‌اى معاون اول قوه قضائیه در آیین معارفه رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینى و تربیتى کشور با تأکید بر اینکه وظیفه ما فقط نگهداری نیست، گفت: علاوه بر نگهداری، وظیفه تعلیم و تربیت را داریم و باید با همه معذورات، تلاش کنیم.

وی با تأکید بر لزوم حرفه‌آموزی و ایجاد اشتغال زندانیان ، افزود: باید بستری برای رشد، حرفه‌آموزی و اشتغال یک زندانی پیدا کنیم؛ چرا که اگر یک زندانی بیکار باشد، فساد می‌آورد و بعد از مدتی که از زندان آزاد می‌شود، حرفه‌ای ندارد و نه تنها تبدیل به یک عنصر مفید نشده بلکه ممکن است عنصری بدتر از قبل شده باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای با تأکید بر لزوم ایجاد ساز و کاری برای کاستن مشکلات زندانیان و خانواده‌های آنها گفت: گاهی اوقات خانواده‌ها مقصر نیستند و خود زندانی نیز نادم و پشیمان است؛ باید بررسی کنیم که چه کاری می‌شود، انجام داد تا علاوه بر مجازات، نگرانی و مشکلات زیادی برای خانواده‌ها پیش نیاید.

معاون اول قوه قضائیه با تأکید بر حفظ حقوق زندانی در زندان‌ها گفت: در زندان‌ها باید ترتیبی دهیم تا زندانی در داخل زندان مورد ظلم دیگری قرار نگیرد و و حقوق او را در زندان زیر پا نگذارند.

وی با تأکید بر لزوم احصا و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در امر زندانبانی گفت: باید همه ظرفیت‌ها را احصا کنیم و برای هر ظرفیت برنامه‌ای داشته باشیم و از ظرفیت‌های دیگران نیز برای هدف خود استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای خطاب به رئیس سازمان زندان‌ها، افزود: علاوه بر تماس با دادگستری و دادسرا‌ها از ظرفیت دادستانی کل کشور هم استفاده کنید؛ چرا که دادستانی کل کشور خیلی از موضوعات را تأمین می‌کند که این دو فایده دارد. یکی اینکه نیاز به نیرو، امکانات و تجهیزات نیست و بسیاری از مواردی که مورد نظر شماست تأمین می‌شود و دیگر اینکه ظرفیت‌های مختلفی وجود دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها