موج
کدخبر : ۳۳۳۴۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333497

در راستای ایجاد شادی و نشاط در جامعه صورت گرفت:

اولین جشنواره آدم برفی های خوشحال همزمان با اختتامیه آخرین روز بهره برداری از پیست اسکی توچال و با ساخت بیش از 50 آدم برفی و در این روزهای گرم سال برگزار شد.

مسعود پناهی، مدیرعامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال و دبیر این جشنواره در جریان برگزاری نخستین جشنواره " آدم برفی های خوشحال" که همزمان با اختتامیه آخرین روز بهره برداری از پیست اسکی توچال برگزار می شد در گفتگو با خبرنگار اجتماعی موج گفت: در روزهایی که جامعه جهانی درگیر اخبار بد شیوع بیماری کرونا است و به نظر می رسد باید تمامی مسئولان و دست اندرکاران، سهمی در بالا بردن روحیه و ایجاد شادی در جامعه داشته باشند، این مجموعه تصمیم گرفت با توجه به توجه به وجود نعمت خدادادی برف در این روزهای داغ، جشنواره ای را ترتیب دهد که هم می تواند جنبه سرگرمی و تفریح داشته باشد و هم بهانه ای باشد برای ایجاد روحیه نشاط در جامعه .

وی با ذکر اینکه این جشنواره با حضور بیش از چند صد خانواده برگزار شد گفت: در این رویداد، 51 آدم برفی در فیگورها واندازه های مختلف توسط نزدیک به 170 نفر که در گروههای مختلف دوستانه یا عموما خانوادگی حضور یافته بودند ساخته شد.

پناهی با اشاره به اینکه این رویداد رقابتی از ساعت 9 صبح روز جمعه آغاز شده بود گفت: در انتهای این جشنواره که تا ظهر ادامه داشت با نظر هیات داوران به سه گروهی که مقام های اول تا سوم را کسب کرده بودند جوایزی نقدی پرداخت شد و به سه گروه بعدی هم دریافت کردند و سه گروه دیگر هم برای تشویق و به عنوان جایزه، امکان بهره برداری رایگان از برخی خدمات ایستگاه هفت توچال داده شد.

وی با ذکر اینکه براساس پیش بینی های انجام شده به نظر می رسد برف در این مجموعه تا نیمه یا حتی پایان تیرماه وجود داشته باشد گفت: این جاذبه بی نظیر و طبیعی در جهان درچند قدمی پایتخت کشورمان به گونه ای است که در شرایطی که شهروندان دمای بالای 35 درجه را تجربه می کنند، در اینجا دما شبها به نزدیک صفر می رسد و به خاطراقلیم خاص آن، همچنان برف در آن وجود دارد. برای همین علاقمندان به طبیعت می توانند در فضای آزاد طبیعت بکر ارتفاعات تهران، در یک روز گرم تابستانی و با رعایت پروتکل های بهداشتی، یک روز برفی و پرجاذبه را تجربه کنند. 

شایان ذکر است که پیسک اسکی توچال اولین پیست اسکی با برف طبیعی در کشوراست که هر ساله به بهره برداری می ردسد آخرین پیستی است که تقریبا درانتهای بهار به کار خود خاتمه می دهد اما برف در آن تقریبا تا پایان تیرماه وجود دارد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: آدم برفی کرونا

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها