موج
کدخبر : ۳۲۷۹۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327992

مؤمنی خبر داد؛

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از جمع آوری ۸۵ تا ۹۰ درصد معتادان متجاهر از سطح شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اواخر ۹۷ و اوایل ۹۸ طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر آغاز شد و ۸۵ تا ۹۰ درصد این معتادان ساماندهی شدند و وارد مراکز ماده ۱۶ شدند که هم برای خودشان هم برای مردمی که در محلات مختلف زندگی می‌کردند خوب شد.

وی گفت: با شیوع کرونا خسارت‌های زیادی در این حوزه وارد و مصوبه‌ای کمیته درمان و وزارت بهداشت در اسفند ماه بر این شد که معتاد جدید به مراکز اضافه نشود که در شرایط اسفند ماه تصمیم درستی بود اگر این اقدام صورت نمی‌گرفت فاجعه بزرگی در مراکز ایجاد می‌شد.

مؤمنی افزود: از طرفی گروه‌هایی از معتادان که در ماه قبل جمع‌آوری شدند و در مراکز بودند دوره آنها تمام شده بود و از لحاظ قانونی امکان نگهداری آنها وجود نداشت این باعث افزایش تعداد معتادان متجاهر در سطح شهر شد.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب کرد که ۶ ماه نگهداری معتادان به یک سال تبدیل شد و جمع‌آوری معتادان مجدد آغاز شود که کمک کننده خواهد بود و امیدواریم با تدبیر درست این جمع‌آوری صورت گیرد.

وی درباره برنامه‌های آینده ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: دستگاه‌ها یکسان کار نمی‌کنند، اما اگر این اقدام صورت نگیرد به قوه قضائیه اعلام خواهیم کرد.

مؤمنی تصریح کرد: در جلسات ستاد مبارزه با مواد مخدر با سایر دستگاه‌ها انتقادات و مطالبات پیگیری می‌شود اما مشکل مهمی در این حوزه نداریم بیشترین مشکل ما نقص قانون است.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: دستگاه‌های مسئول کم کاری خود را کمبود بودجه می‌داند اما این بودجه هیچ وقت متناسب با توقع سازمان‌ها نیست اما باید بگویم بودجه ستاد با توجه رئیس جمهور افزایش یافته است همچنین گاهی مشکل بودجه نداریم و تحریم‌ها مانع ما در انجام فعالیت‌هایمان می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها