موج
کدخبر : ۳۱۸۲۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318284

رستم بندی:

رییس سازمان اجتماعی گفت: ظرف 15 سال گذشته متأسفانه شیب افزایش خودکشی موجب برخی نگرانی‌ها نسبت به سلامت روان و مسائل اخلاقی و شرعی شده است و باید دقت نظر بیشتری در خصوص موضوع خودکشی در کشور داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج، تقی رستم بندی، رییس سازمان اجتماعی کشور در حاشیه جلسه شورای اجتماعی در جمع خبرنگاران گفت: موضوع جلسه امروز به مباحث سیمای کلی خودکشی در کشور بود.

وی ادامه داد: از سال 1395 بر اساس تقسیمات صورت‌گرفته قرار شد موضوع خودکشی در کشور برعهده وزارت بهداشت باشد و در همان سال نیز در این خصوص اقداماتی صورت گرفت و امروز گزارش خوبی از سوی وزارت بهداشت و سازمان پزشکی قانونی ارائه شد.

رئیس سازمان اجتماعی کشور اظهار داشت: خودکشی در بین جامعه دانش‌آموزی و دانشجویی در جلسه امروز مطرح شد و این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

تقی رستم‌بندی بیان داشت: ظرف 15 سال گذشته متأسفانه شیب افزایش خودکشی موجب برخی نگرانی‌ها نسبت به سلامت روان و مسائل اخلاقی و شرعی شده است و باید دقت نظر بیشتری در خصوص موضوع خودکشی در کشور داشته باشیم.

وی تأکید کرد: وضعیت کشور ما نسبت به آمار جهانی بهتر است و میزان میانگین خودکشی جهانی 10.5 نفر به ازای هر 100 هزار نفر است ولی در کشور ما 6.2 نفر به ازای هر 100 هزار نفر است.

رئیس سازمان اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: در یک بازه زمانی باید میزان خودکشی در کشور کاهش پیدا کند و برنامه‌ای تدوین شده تا طی 7 سال آینده علی‌رغم جلوگیری از افزایش خودکشی 10 درصد هم کاهش خودکشی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در کشور داشته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها