موج
کدخبر : ۳۱۷۶۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317675

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز فعالیت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور به‌صورت بارش برف و وزش باد گاهی وزش باد شدید و بارش در سیستان و بلوچستان و نیمه شرقی هرمزگان، جنوب کرمان و خراسان جنوبی به‌صورت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، صادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: امروز (۲۲ بهمن) فعالیت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور به‌صورت بارش برف و وزش باد گاهی وزش باد شدید و بارش در سیستان و بلوچستان و نیمه شرقی هرمزگان، جنوب کرمان و خراسان جنوبی به‌صورت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: امروز (۲۲ بهمن) برخی نقاط شمال غرب کشور، دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری و شمال خوزستان بارش پراکنده گاهی وزش باد شدید خواهند داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: امروز(۲۲ بهمن) برای برخی مناطق مرکزی جنوب شرق و شرق کشور به سبب وزش باد شدید پدیده گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. فردا (۲۳ بهمن) علاوه بر افت محسوس دما در نیمه شرقی کشور، در بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان بارش پراکنده و وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود که از بعدازظهر چهارشنبه ناپایداری در این مناطق کاسته خواهد شد.

وی در ادامه گفت: پنج شنبه و جمعه (۲۳ و ۲۴ بهمن) در اکثر مناطق کشور جوی پایدار حاکم می‌شود ولی در مرزهای غربی استان‌های آذربایجان غربی و کردستان احتمال بارش پراکنده وجود دارد. طی این مدت در بیشتر مناطق کشور با افزایش نسبی ۵ تا ۱۰ درجه‌ای دما همراه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: شنبه (۲۵ بهمن) در شمال غرب کشور و غرب سواحل خزر بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی افزود: امروز(۲۲ بهمن) دریای خزر و طی سه روز آینده خلیج فارس به‌ویژه مناطق مرکزی و شرقی آن و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۳ و ۲۴ بهمن) تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۳ بهمن) قسمتی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد شدید با بیشترین و کمترین ۳ و ۵- دمای سانتیگراد خواهد بود. آسمان پایتخت پس فردا (۲۴ بهمن) قسمتی ابری در بعداز ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود و دمای هوا در گرم‌ترین و سردترین زمان به ۸ و ۳- درجه سانتیگراد می‌رسد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها