موج
کدخبر : ۳۱۵۲۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315250

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 73 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران امروز یکشنبه 6 بهمن 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 91در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 73 در وضعیت سالم قرار دارد.

نظری گفت: بنا بر نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات روز یکشنبه (6 بهمن 98) با توجه به برقراری شرایط مساعد جوی طی ساعات گذشته و پراکندگی آلاینده‌ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده سالم قرار خواهد گرفت؛ با این حال در برخی مناطق پرتردد شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطر نشان کرد: در طول روز با کاهش سرعت باد و برقراری پایداری نسبی جو، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها محدود شده و انتظار می‌رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

وی افزود: با افزایش ترافیک شبانگاهی شهر تهران نیز به‌تدریج بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و برقراری شرایط ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) در بیشترمناطق پیش‌بینی می‌شود؛ اگرچه در ساعات پایانی یکشنبه افزایش نسبی سرعت باد تا حدودی پراکندگی آلاینده‌ها و در نتیجه بهبود کیفیت هوا را به‌همراه خواهد داشت.

نظری خاطر نشان کرد: تداوم پایداری جو تا صبح روز دوشنبه (7 بهمن 98) هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کاهش کیفیت هوای شهرتهران در بیشتر مناطق را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: در طول روز نیز با عدم وزش باد مؤثر و آسمان صاف، انباشت آلاینده‌ها و به تبع آن شرایط نامطلوب کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

نظری بیان کرد: در شامگاه دوشنبه نیز با ازدیاد تردد خودروها و انباشت آلاینده‌ها، برقراری شرایط نامطلوب برای بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: شایان‌ذکر است با وزش نسبی باد در اواخر وقت دوشنبه تا حدی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها