موج
کدخبر : ۳۱۵۰۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315062

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 107 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران امروز شنبه ۵ بهمن ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 89 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 107 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

نظری گفت: پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در نخستین ساعات صبحگاه روز شنبه (5 بهمن 98) با برقراری جوی آرام همراه با افزایش تردد خودروها در نخستین روز هفته، غلظت ذرات معلق در بیشتر مناطق افزایش پیدا کرده و سبب کاهش کیفیت هوای پایتخت خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطر نشان کرد: در طی روز نیز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و احتمال می‌رود کیفیت هوای برخی مناطق پرتردد در شرایط نامطلوب باقی بماند.

وی افزود: بنابراین با افزایش حجم ترافیک شبانگاهی، تجمع آلاینده‌ها و برقراری شرایط ناسالم (به ویژه برای گروه‌های حساس) در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود؛ اگرچه افزایش نسبی تندی باد در برخی ساعات پایانی شنبه می‌تواند تا حدودی موجب پراکندگی آلاینده‌ها شود.

وی ادامه داد: صبح روز یکشنبه (6 بهمن 98) نیز کیفیت هوا در برخی مناطق در شرایط نامطلوب قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودروها می‌باشد.

نظری بیان کرد: شرایط جوی نسبتاً پایدار در طی روز یکشنبه نیز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود کرده و سبب انباشت ذرات معلق در مناطق پرتردد خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: شایان ذکر است در ساعات پایانی یکشنبه سکون جو همراه با ازدیاد تردد خودروها، بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و به‌تبع آن کیفیت هوا را در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها