موج
کدخبر : ۲۷۵۶۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-275637

محسن هاشمی رفسنجانی در صحن علنی شورا مطرح کرد

با وجود کم لطفی صدا و سیما و رسانه های رسمی، رضایت و قدردانی مسئولان محلی از کمک های شهرداری تهران به این مناطق مشهود بود و استانداران لرستان و گلستان و همچنین مسئول مدیریت بحران استان خوزستان، اقدامات شهرداری تهران را در این مناطق تاثیرگذار و مهم ارزیابی کردند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در صحن علنی شورای شهر تهران گفت:ابتدا لازم می دانم که از طرف اعضای محترم شورای شهر تهران از همکاران شهرداری تهران که همچنان خالصانه در حال خدمت به هموطنان سیل زده در سه استان گلستان، خوزستان و لرستان هستند، قدردانی کنم.

وی خاطر نشان کرد:مقرر شد انتظار به حق مردم و مسئولان این استانها جهت تامین اعتبار برای بازسازی مدیریت شهری و زیرساخت های آسیب دیده این مناطق را از طریق جناب آقای مهندس الویری در شورای عالی استان ها و جناب آقای فراهانی در کمیته بودجه شورا پیگیری کنیم، اگر چه تنها راهکار اصولی جبران آسیب ها استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی است که شهرداری تهران جهت کارسازی، تامین تجهیزات و خدمت رسانی گسترده در صورت تامین اعتبار توسط ریاست محترم جمهور آمادگی دارد.

هاشمی با اشاره به اینکه  سال طول کشید که شوراها تشکیل شود و 20 سال طول کشیده است که تثبیت گردیده گفت :امیدواریم 20 سال دیگر طول نکشد که ظرفیت قانونی آن محقق گردد.

به گفته هاشمی هنوز دو سوم از اختیارات قانونی شوراهای اسلامی شهرها، به مدیریت شهری تفویض نشده و برای اعمال نظارت بر عملکرد شهرداری ها که بازوی اجرایی شوراها هستند، سیستم کارامدی وجود ندارد. بدون حمایت ویژه سه قوه و دستگاه ها ونهادهای مسئول و ذیربط به مقصد نخواهد رسید.

  هاشمی تاکید کرد: از این رو انتظار ما از مدیران شهردرای کاهش هزینه ها، برخورد با رانت ها وتخلفات و پرهیز از تشریفات در کنار اولویت گذاری پروژه ها و تمرکز در حوزه های مورد انتظار مردم است و از شهروندان نیز می خواهیم که همچون گذشته با حضور فعالانه و انتقادات و پیشنهادات خود ما را در بهبود بهرهوری و ارتقا عملکرد مدیریت شهری یاری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها