موج
کدخبر : ۲۷۴۹۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-274905

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 74 در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران سه شنبه 3 اردیبهشت 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 47 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 74 در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: بر طبق نتایج حاصل از پیش بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران، با افزایش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه روز جاری (سه شنبه)، به تدریج بر سرعت باد افزوده خواهد شد و برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می رود که افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

نظری افزود: این شرایط پابرجا نخواهد بود و رفته رفته در بعدازظهر وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط بهتری قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: به تدریج در شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد و با تداوم این شرایط تا صبحگاه چهارشنبه، انتظار می رود طی برخی ساعات افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده گردد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: با تغییر شرایط جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با وزش باد موثر (با بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) خواهد بود که سبب پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در چهارمین روز از اردیبهشت ماه 98 خواهد شد. همچنین دما تا روز آینده افزایش جزئی خواهد یافت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها