موج
کدخبر : ۲۷۲۹۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272940

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 61 در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چهار شنبه 21 فروردین 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 49 در شرایط پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 61 در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان دهنده افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده ها در صبحگاه روز جاری (چهارشنبه) می باشد و به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، بر سرعت باد افزوده خواهد شد، به گونه ای که برای برخی ساعات وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی انتظار می رود که پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن بهبود کیفیت هوای شهر تهران را به دنبال خواهد داشت.

نظری افزود: رفته رفته در شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته شده و با تداوم این وضعیت تا صبحگاه روز پنجشنبه، شرایط برای افزایش نسبی غلظت آلاینده ها مهیا خواهد شد.

وی بیان کرد: به تدریج با تغییر شرایط جوی تا بعدازظهر، افزایش میزان ابرناکی و وزش باد موثر (با بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) در برخی ساعات دور از انتظار نخواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر این اساس، احتمال می رود با وجود افزایش غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات روز پنجشنبه، شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت برقرار باشد. همچنین تا روز آینده روند افزایشی در دما مشاهده خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها