موج

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 47 در وضعیت پاک است.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران پنجشنبه 20 دی 97 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 11 صبح امروز با شاخص میانگین 61 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 47 در وضعیت پاک است.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار به ویژه در صبحگاه روز جاری (پنجشنبه) می باشد و برای برخی ساعات وزش باد شدید (با بزرگی بالاتر از 8 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می رود.

نظری افزود:  به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی تا روز جمعه، از سرعت باد کاسته خواهد شد و برای برخی ساعات وزش باد موثر (با بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) پیش بینی می شود. همچنین دما تا روز پایانی هفته افزایش جزئی خواهد یافت. 

وی همچنین بیان کرد: بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای اکثر مناطق پایتخت طی روز جاری در شرایط سالم خواهد بود و احتمال می رود وزش باد شدید در برخی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال داشته باشد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر این اساس انتظار می رود با کاهش میزان ناپایداری جوی در روز جمعه، افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق مشاهده گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها