موج
کدخبر : ۳۹۷۹۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-397941

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

طبق آخرین داده های مربوط به شش ماهه نخست امسال، تراز ترابردپذیری همراه اول به عنوان تنها اپراتور موبایلی که «مثبت» بوده، حکایت از این دارد که همراه اول اپراتوری جذاب تاکنون از منظر مشترکان تلفن همراه بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، طرح ترابردپذیری شماره های موبایل یا MNP که از سال ۱۳۹۵ با هدف ارزیابی و محک زدن اپراتورها اجرایی شد در واقع قابلیتی برای انتقال یک شماره از یک شبکه اپراتور به شبکه دیگر است، و راه اندازی برای مشترکانی است که با حفظ شماره خود بخواهند از اپراتور جدید خدمات مورد نظر خود را دریافت کنند. 

اجرای این طرح باعث شد، بخشی از مشترکان اپراتورهای تلفن همراه برای دریافت خدمات مطلوب‌تر به سمت اپراتورهای دیگر مهاجرت کنند؛ بنابراین ترابردپذیری به این معنی است هر اپراتوری که خدمات بهتری عرضه کند، می تواند برای مشترکان سایر اپراتورهای دیگر نیز جذاب واقع شود تا به سمت شبکه آن تغییر مسیر دهند؛ واقعیت آمارهای پیمانکار اجرای این طرح ملی نیز گویای این است که خدمات و سرویس های همراه اول در سال های اخیر باعث مهاجرت مشترکان سایر اپراتورها به سمت شبکه همراه اول شده است. 

به طوری که طبق آخرین داده ها (مشخصا از ابتدای اجرای این طرح تا 19 شهریور ماه جاری) 699596 مشترک از سایر اپراتورها به همراه اول مهاجرت کرده اند و  617679 مشترک از این اپراتور به سایر اپراتورها نقل مکان کرده اند و این داده ها حکایت از این دارد که تراز ترابردپذیری همراه اول مثبت است و در مجموع 81917 مشترک از سایر اپراتورها به سمت شبکه همراه اول سرازیر شده اند.

این داده ها همچنین نشان می دهد ایرانسل با تراز منفی مواجه شده است؛ زیرا در این مدت 669431 مشترک به ایرانسل وارد و 670925 مشترک از ایرانسل به سمت اپراتورهای دیگر رفته اند؛ مقایسه این اعداد نشان می دهد که در مجموع 1494 مشترک از مشترکان ایرانسل کم شده اند و این یعنی تراز ترابرد پذیری شش ماهه ایرانسل منفی بوده است.

همچنین عملکرد رایتل در بخش ترابردپذیری منفی بوده است؛ به طوری که در این مدت حدود 66210 مشترک به رایتل وارد و 146635 مشترک از آن به سمت اپراتورهای دیگر خارج شده اند و در مجموع 80425 مشترک این اپراتور کاهش داشته است.

این نسبت، حکایت از این دارد که همراه اول توانسته بیشترین جذب مشترکان تلفن همراه را در طول اجرای طرح ملی ترابردپذیری شماره های تلفن همراه داشته باشد؛ به عبارت دیگر مشترکان اپراتورهای جوانتر کشور نظیر ایرانسل و رایتل ترجیح داده اند به شبکه اپراتور با سابقه بیشتر (همراه اول) بپیوندند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`