موج
کدخبر : ۴۰۰۷۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-400799

حجت الاسلام کریمی تبار:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه استان ایلام با اشاره به اینکه صدای واحد و وحدت عمل زمینه ساز توسعه ایلام است،گفت: شایسته گزینی اصل و شاخص مهم در انتخاب استاندار است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، در دیدار روسای ستادهای مردمی آیت الله رئیسی افزود: این جلسه، تشکل و تجمع مبارکی است که جمعی دغدغه‌ مند برای خدمت به استان و جبران محرومیت هایی که دارد در کنار هم قرار  گرفته اند.

وی با بیان اینکه این انتظار که در سفر رئیس جمهوری به استان باید با این تشکل‌ها، دیداری انجام می شد، انتظار بی جایی نیست،اظهار داشت: آن دغدغه‌ های مشترکی که این تشکل ها را در انتخابات ریاست جمهوری در کنار هم قرار داده ،اکنون هم کنار هم قرار داده ،در آینده هم کنار همدیگر قرار خواهد داد، هدف همه ما، برطرف کردن محرومیت ها و مظلومیت های استان است.

وی با تقدیر از زحمات روسای ستادهای مردمی آیت الله رئیسی و همه آحاد مردم،تصریح کرد: این زحمات به ثمر نشست، تمام رسانه های بیگانه تبلیغ می کردند که مردم پای صندوق های رای نروند، با زحمات شما و دیگر عزیزان بود که استان ایلام این افتخار را پیدا کرد که سومین استان در بحث مشارکت در انتخابات باشد و این یک سند افتخار برای استان ایلام است، همانطوری که مقاومت مردم استان در دفاع مقدس برای  نسل امروز و نسل های بعدی هم یک سند افتخار است.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه در این مقطع زمانی با توجه به تغییرمدیریت ها، نیاز است که صدای واحدی از استان بلند شود، در این راستا نیز خدمت نماینده های مجلس شورای اسلامی دوبار جلساتی برگزار شد، در مورد انتخاب استاندار نیاز است که نخبگان استان، تشکلها و  احزاب به وحدت برسند.

حجت الاسلام دکترکریمی تبار با تاکید بر اینکه در مورد گزینه استانداری، هر کسی که مورد تائید تشکل ها، احزاب، نمایندگان و نخبگان جامعه باشد و در این خصوص نیز به وحدت برسند، پشتیبانی می کنم، گفت: اگر صدای واحدی از این استان بلند شود، طبیعتاً وزارت کشور می پذیرد و این شخص دارای قدرت چانه زنی خواهد بود، همانطور که مشارکت حداکثری استان یک اساس برای مطالبه بیشتر برای رفع مشکلات استان است.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام افزود: در روند انتخاب استاندار با نماینده ها و برخی تشکل ها و احزاب جلسه داشتم و عنوان  کردم که اگر بر یک گزینه واحد به وحدت رسیدید، من هم حمایت می کنم و اگر چنانچه به وحدت نرسیدید یک راهکار را ارائه دادم و آن این است که برای استاندار شاخص هایی تعریف شود.

وی با اشاره به اینکه براساس این شاخص ها، اولویت اول با استاندار بومی است، تصریح کرد: در استان ایلام  نیروی توانمند زیادی  وجود دارد و در همین دولت اصلاحات تا چند روز قبل ۴ استاندار در استان های مختلف از فرزندان این استان در کشور خدمت می کردند.

امام جمعه ایلام به شاخص هایی مورد نیاز برای یک استاندار توانمند در استان اشاره کرد و اظهار داشت: ولایتمدار بودن، تعهد و تخصص داشتن، پاکدست و مردمدار بودن، آشنا بودن به شرایط استان و همراه و همگام بودن با شعارهای آیت الله رئیسی، رئیس جمهوری محترم از جمله این شاخص ها است که باید مورد توجه باشد.

حجت الاسلام کریمی تبار با بیان اینکه اگر ما در تعیین سرنوشت خود تلاش نکنیم،به طور قطع  برای ما تصمیم گیری  خواهد شد،خاطرنشان کرد:اگر نیروی بومی توانمند برای استانداری ایلام معرفی شود، بنده حمایت می کنم، چنانچه نیروی غیربومی که توانمندتر از نیروهای بومی باشد، معرفی کنند،استقبال می کنیم ولی اگر در تراز نیروهای بومی باشد، طبیعتا نیروهای بومی اولویت دارند.

امام جمعه ایلام گفت:در این شرایط انتظار داریم که نمایندگان استان در مجلس همراهی کنند، بیشتر پای کار باشند، فرصت هنوز از دست نرفته است و در راستای خواسته ای که  تشکل ها دارند، وحدتی بین این عزیزان ایجاد شود.

حجت الاسلام دکتر کریمی تبارافزود: دراستان نیروی های توانمند زیادی است  که برخی از آنها  اصلا دنبال مسئولیت نیستند و جایگاه را پیش فروش نمی کنند، که البته این شاخص مهمی است و می توان از همین افراد استاندار انتخاب شود.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه برای توسعه استان همه باید دست به دست هم دهیم و تلاش کنیم،اظهار داشت: بنده هم در خدمتتان هستم و به دنبال تقویت فرد خاص و گروه خاصی نیستم، امروز متاسفانه یکی از جاهایی که داریم ضرر می کنیم بحث خودزنی است، ما به شدت احتیاج به وحدت داریم، چرا که تخریب و خودزنی موجب نگاه منفی به استان خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ما باید قدر داشته های خود را بدانیم، دست به دست هم بدهیم تا شایسته ترین فرد برای استانداری ایلام انتخاب شود، از طرفی باید تلاش شود که نخبگان استان در جاهای دیگر و وزراتخانه ها به کارگیری شوند، سعی بنده بر این است که در کارهای اجرایی ورود پیدا نکنم، اما درجاهایی که می ببینم استان ضرر می کند، مجبورم که ورود پیدا کنم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`