موج
کدخبر : ۳۵۳۸۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353895

سرپرست مجتمع شهید قدوسی یزد، گفت: بسیاری از جرائم و آسیب های فضای مجازی، شدید نیست و با مدیریت و ورود به موقع و میانجیگری، قبل از فرایند قضایی قابل حل است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدنعیمی نژاد سرپرست مجتمع شهید قدوسی یزد در آیین  افتتاح دفتر حمایت از زنان و کودکان بزه دیده در فضای مجازی اظهار داشت: رویکرد اجتماعی در خصوص استفاده از فضای مجازی به واسطه عوامل مختلف و خصوصا شیوع بیماری کرونا تغییر کرده و این مسئله بسیاری از ملاحظات را تغییر می دهد.

وی افزود: در گذشته اکثر خانواده ها برای استفاده فرزندان از گوشی هوشمند و اتصال به اینترنت سن و شرایط خاصی را در نظر می گرفتند و این مسئله تابع نظارت دقیق خانواده بود، اما شرایط بیماری کرونا این معادلات را تغییر داده به گونه ای که در حال حاضر یکی از دغدغه های مسولین آموزش و پرورش ما تامین 14هزار تلفن همراه برای دانش آموزان در یزد برای استفاده از آموزش مجازی است و از سویی خانواده ها به این مهم پی برده اند که رها گذاشتن فرزندان در فضای مجازی به امید نظارت‌های رسمی کافی نمی باشد و نظارت خانواده در حال حاضر بسیار پراهمیت می باشد.

این مقام قضایی با اشاره به عدم وجود یک اینترنت ملی و امن در کشور، اظهار داشت: ایجاد زیر ساخت هایی برای به حداقل رساندن آسیب های فضای مجازی برای دانش آموزان به ویژه نواجوانان ضروری است.

وی آموزش و اطلاع رسانی را یکی از راهبرد های مهم در زمینه کاهش آسیب های فضای مجازی برشمرد و بیان داشت: وقتی شرایط جامعه استفاده از فضای مجازی را لاجرم کرده است باید برای برای کاهش آسیب های احتمالی، تدابیر لازم را با ارائه آموزش های کاربردی به خانواده ها و نوجوانان اتخاذ کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها