موج
کدخبر : ۳۸۵۴۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385463

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: امروز ۱۴۹مدرسه از 210 مدرسه طرح خشت تا بهشت که برنامه ریزی شده در شهرستان گیلانغرب افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان این مطلب که سالانه ده درصد از مجموعه نیروهای انسانی آموزش و پرورش در اختیار بخش استثنایی قرار گیرد، ابراز داشت: با توجه به اینکه استاندارد سازی فضا در حوزه استثنایی پنج الی ده برابر بیشتر از آموزش عادی به فضا و بودجه نیاز دارد، طی برنامه ریزی های انجام شده از اسفندماه سال ۹۸ مقرر شد که ساخت ۲۱۰ مدرسه استثنایی در سطح کشور را دستور کار قرار دهیم که تاکنون موفق به محقق کردن ۱۴۹ مورد از این طرح جامع شده این.

حسینی که در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان کرمانشاه سخن می گفت، تعداد مراکز اختلالات یادگیری را 675 مرکز عنوان کرد و افزود: از این تعداد 20 مرکز در استان کرمانشاه است و برنامه ریزی می شود که دو مرکز دیگر نیز افزوده گردد.

وی تعداد سالن های ورزشی را ۳۰ مرکز عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: سهم استان کرمانشاه از این سالن ها یک مرکز است که طی مصوبه این سفر، قول مساعد داده می شود که با کمک خیرین مدرسه ساز ۴ سالن دیگر نیز به استان اضافه گردد.

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه از سنجش بیش از ۹۹ درصد دانش آموزان واجد شرایط در طرح سنجش کشور خبر داد و گفت: در آینده نزدیک هشتمین مرکز جامع خدمات توان بخشی و مشاوره و تشخیصی با تمام تجهیزات در کرمانشاه راه اندازی خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها