موج
کدخبر : ۳۵۹۷۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359738

شهردار کرمانشاه خواستار شد؛

شهردار کرمانشاه طی مکاتبه‌ای با نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرستان کرمانشاه خواستار برقراری بیمه تأمین اجتماعی ویژه رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری کرمانشاه شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سعید طلوعی، شهردار کرمانشاه در راستای حمایت و پیگیری مطالبات صنفی و به‌حق خانواده بزرگ ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری طی مکاتبه‌ای با نمایندگان شهرستان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و اعضای کمیسیون تلفیق خواستار پیش‌بینی حق بیمه سهم رانندگان (تاکسی، اتوبوس، آژانس) در بودجه سال 1400 شد.

در این نامه آمده است که: ناوگان حمل‌ونقل عمومی در زمره مشاغل حساس سخت و پرخطر قرار دارند به‌ویژه در ایام شیوع ویروس کرونا و به دلیل ماهیت فعالیت آنان روزانه با افراد زیادی مرتبط بوده که این موضوع خطر ابتلای آنان به ویروس کرونا را دوچندان می‌کند، در حال حاضر متأسفانه از سال ۹۳ تاکنون موضوع بیمه تأمین اجتماعی این قشر زحمتکش به دلیل عدم پیش‌بینی منابع در بودجه سنواتی کشور مسکوت مانده و دارندگان متقاضی بیمه تاکنون بلاتکلیف مانده‌اند.

طلوعی آورده است که: سهم پرداختی بیمه رانندگان ۲۷ درصد است که ۱۳ درصد آن توسط راننده و ۱۳ و نیم درصد آن توسط دولت به تأمین اجتماعی پرداخت می‌گردد اما ۱۳ و نیم درصد سهم دولت از بودجه سال ۹۴ به بعد از منابع محل حاصل از هدفمندی یارانه‌ها تأمین می‌شد در بودجه کشور حذف‌شده است.

شهردار کرمانشاه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار شد که به توجه به شرایط حاکم و شغل رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی خاصه در ایام اپیدمی کرونا مستعدی است که ترتیبی اتخاذ فرمایید که موضوع حق‌بیمه سهم دولت برای رانندگان ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهری در بودجه سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی تا رانندگان و خانواده آنان نیز بتوانند از امکانات بیمه و بازنشستگی و به‌تبع آن امنیت شغلی برخوردار گردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها