موج
کدخبر : ۳۵۹۱۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359102

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند گفت: همان‌طوری که حضرت زینب (س) راوی حماسه عظیم عاشورا بود، پرستاران هم راوی حماسه خدمات و ایثارگری‌های مدافعان سلامت خواهند بود و تاریخ فداکاری‌های این عزیزان را به نسل‌های آینده معرفی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در آئین تجلیل از پرستاران کرمانشاه اظهار داشت: از همه پرستاران فداکار که چه در این مراسم حضور دارند و چه افرادی که به‌صورت ویدئوکنفرانس حضور دارند و دیگر پرستاران که مشغول خدمت‌رسانی به بیماران هستند و با ایثارگری زمینه‌های سلامتی و تندرستی را برای مردم استان به ارمغان می‌آورند، تقدیر و تشکر ویژه می‌کنیم.

وی بابیان اینکه به احترام همه پرستاران و فعالیت‌های ارزنده این عزیزان سر تعظیم فرود می‌آورم، ادامه داد: ولادت باسعادت حضرت زینب (س) قهرمان دشت کربلا را خدمت پرستاران که این بزرگواران هم قهرمان دشت امروز جامعه ایران هستند، تبریک عرض می‌نمایم و مردم ایران هیچ‌گاه فعالیت‌های ارزشمند این عزیزان را فراموش نخواهند کرد

مقام عالی استان تصریح کرد: مردم ایران برای انسان‌های فداکار ارزش بسیار ویژه‌ای قائل هستند و تاریخ نیز همیشه افراد اثرگذار را که برای جامعه خود جان‌فشانی می‌کنند به نسل‌های آینده معرفی می‌کند و امروز که مردم نیز برای جامعه پرستاری و کادر درمان بیمارستان‌ها ارزش قائل هستند درواقع این تقدیر و تشکر تاریخ از شما به‌عنوان پرستاران امروز است.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: شما (پرستاران و کادر درمان) که برای مردم ایران فداکاری و ایثارگری می‌کنید بدون تردید تاریخ هم از خدمات شما تقدیر خواهد کرد و به آیندگان خواهد گفت که چه قهرمانانی در جامعه ایران در سال 1399 وجود داشتند که با ایثارگری با بیماری کرونا به مبارزه پرداختند و همان‌طوری که تاریخ، امروز از افراد مؤثری همچون امیرکبیر به‌خوبی یاد می‌کند از شماها نیز به‌خوبی یاد خواهد کرد.

بازوند با اشاره به جان‌فشانی‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان دفاع مقدس در طول 8 سال و همچنین ایثارگری‌های امروز پرستاران و کادر درمان گفت: شما به‌مانند رزمندگان دفاع مقدس در یک میدان مین هستید و همان‌طوری که رزمندگان ایران در سال‌های دفاع مقدس با ایثارگری و فداکاری به میدان مین می‌رفتند تا جان هم رزمنده خود را نجات دهند کار شما امروز هم مانند رزمندگان است که باید به‌نوعی از جان خود عبور کنید و جان فرد بیمار را از خطر بیماری ویروس کرونا نجات دهید لذا این کار و ایثارگری شما همچون رزمندگان اسلام در تاریخ ماندگار خواهد شد.

وی با تحلیل چگونگی ارائه خدمت توسط کادر درمان به بیماران در شرایط وجود بیماری کرونا، اظهار داشت: درگذشته که فردی بیمار می‌شد این فرد دارای همراه و کمک‌حالی بود که می‌توانست در بخش‌های مختلف حضور پیدا کند اما در حال حاضر با توجه به شرایط موجود پرستاران و کادر درمان علاوه بر خدمت‌رسانی به بیماران باید به‌نوعی کار همراهان بیمار را نیز انجام دهند و درواقع کار این عزیزان مضاعف‌تر شده است.

نماینده عالی دولت در استان بیان داشت: این نوع ایثار و ازخودگذشتگی پرستاران، کادر درمان و جامعه پزشکی است که باعث می‌شود این عزیزان به‌عنوان الگو و نماد ملی در جامعه معرفی شوند و به همین جهت است که مردم با مشاهده رعایت مسائل بهداشتی از سوی کادر درمان ترغیب به رعایت پروتکل‌های می‌شوند زیرا شما الگو و نماد مردم هستید.

استاندار کرمانشاه بابیان اینکه تنها یک روز اختصاص به پرستار ندارد و با این فداکاری کادر درمان همه روزها به پرستاران تعلق دارد، گفت: این فداکاری و ایثار شما در تاریخ ثبت خواهد شد زیرا تاریخ به دنبال معرفی افراد تأثیرگذار در جامعه است.

بازوند ادامه داد: همان‌طوری که حضرت زینب (س) راوی حماسه عظیم عاشورا بود شما هم راوی حماسه خدمات و ایثارگری‌ها به بیماری کرونا خواهید بود و تاریخ از شما بسیار تشکر خواهد کرد.

وی با اشاره به بیان نکته نظرات و پیشنهاد‌ها از سوی کادر درمان و پرستاران در این مراسم، اظهار داشت: باوجوداینکه جامعه پرستاری با مشکلاتی روبرو هستند اما هیچ‌یک از این عزیزان در بیان امروز خود هیچ اشاره‌ای به مشکلات خود نکردند که این موضوع هم خود گواه بر فداکاری و ایثارگری برای ارائه خدمات به جامعه است.

مقام عالی استان گفت: حتماً موضوع جامعه ایثارگری پرستاران را به دولت محترم ارائه خواهیم داد و همچنین به تمام شهرداران ابلاغ خواهیم کرد که به‌پاس تلاش‌های ارزشمند شما عزیزان حتماً مکان یا خیابانی به نام شهدای درمان و پرستاران نام‌گذاری شود تا آیندگان در جریان باشند که این نام‌گذاری‌ها به چه علت بوده است.

وی در پایان سخنان خود گفت: صمیمانه و با احترام کامل از تمام ایثارگری‌ها و خدمات ارزشمند پرستاران که جان خود را به خطر می‌اندازند تا جان و سلامتی مردم حفظ شود، تقدیر و تشکر می‌کنیم و مطمئن باشید که آینده و تاریخ ایثارگری‌ها و زحمات بسیار ارزشمند شمارا ارج خواهد گذاشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها