موج
کدخبر : ۳۵۸۱۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358143

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

محمودرضا مرادی با تأکید بر اینکه دورهمی‌های یلدا می‌تواند پیکان ابتلا به کرونا در کرمانشاه را صعودی کند، گفت: ادامه روند کاهشی کرونا در کرمانشاه بستگی به رعایت پروتکل‌ها در شب یلدا دارد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در نشست قرارگاه استانی مبارزه با کرونا در کرمانشاه با هشدار نسبت به دورهمی‌های شب یلدا و خطر شیوع بیشتر کرونا در کرمانشاه، ابراز داشت: تمام شاخص‌های کرونا در کرمانشاه سیر کاهشی داشته و بخش‌های درمانی خارج دانشگاهی در استان تعطیل‌شده است اما بیم این می‌رود که با برگزاری دورهمی‌های شب یلدا این روند بازهم در مسیر صعود قرار گیرد.

مرادی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر تعداد بستری‌های کرونا در کرمانشاه از حدود 1260 نفر در روزهای اوج کرونا در آبان به حدود 300 نفر رسیده و تلاش داریم تا این بیماران در دو بیمارستان فارابی و گلستان متمرکز کرده و بخش‌های کرونایی در بیمارستان‌های دیگر تعطیل شود.

وی افزود: در حال حاضر 91 بیمار کرونایی در بخش‌های ویژه بستری هستند و این در حالی است که در روزهای اوج بیماری در آبان ماه این تعداد به حدود 200 نفر رسیده بود، همچنین تعداد فوتی‌های هم عملاً در استان نسبت به دوران اوج کرونا در آبان ماه نصف شده و همه شاخص‌های همچنان سیر کاهشی دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تأکید بر اینکه نگرانی ما برای شب یلدا و دورهمی‌های آن است، تصریح کرد: پیش‌بینی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که اگر غفلت کنیم و مردم همکاری نکنند و دورهمی برگزار کنند، باید برای اوج‌گیری کرونا در نیمه دوم دی‌ماه آماده‌باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها